BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x
BREAKING NEWS

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas njësive, 15 milionë dollarë shkojnë për vitin 2024

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x

Politike

"Uroj të mos kenë shkuar në...", Kulluri për sulmet kibernetike në Shqipëri: Akt i pastër terrorist

"Uroj të mos kenë shkuar në...", Kulluri për

Publikimi cdo ditë e më shumë i të dhënave sensitive duket se është një hakerim masiv dhe shumë sensitiv.

Ky është mendimi i analistit në studion e ABC Live, teksa për Kullurin “sistemi i brendshëm i të dhënave ka qenë i dështuar, dhe nuk e di çfarë ka mbetur për t’u publikuar, dhe është hedhur në Telegram dhe këtë mund ta aksesojnë grupet kriminale. Këtu nuk po mban më njeri përgjegjësi për këtë çështje, uroj të mos kenë shkuar në nivelin e shërbimeve sekrete, uroj të jetë realisht të jetë shmangur aksesin e hakerave në nivele të tjera”.

Për Kullurin, i cili më parë ka mbajtur dhe postin e sekretarit të përgjithshëm në Ministrinë e Mbrojtjes “është akt i pastër terrorist, luftë kibernetike, duhet të kalojë patjetër në SPAK se këtu ka përgjegjësi shtetërore pa dyshim.”

Sipas Kullurit, agjencitë shtetërore dhe institucionet nuk kanë qenë në lartësinë e duhur për t’iu përgjigjur kësaj lufte.

Më të lexuarat