BREAKING NEWS

E papritur/ Jep dorëheqjen nënkryetari i Bashkisë Durrës, ja cilit koalicion do t’i bashkohet për zgjedhjet e 25 prillit

E papritur/ Jep dorëheqjen nënkryetari i Bashkisë Durrës, ja
x

Politike

“Uuu ëmbëlsira për në fund”/ Gazetarja e kritikon dhe i bën pyetjen pikante për përgjimet e Ndraghetas, kryeministri Rama i jep përgjigjen që nuk e priste: Dokrra, dokrra, dokrra!

“Uuu ëmbëlsira për në fund”/ Gazetarja e

Kryeministri Edi Rama la për në fund të bashkëbisedimit me në fokus ‘Ekonominë’ gazetaren e Tv Shijakut, Marsi Çerma.  Ajo i kishte kërkuar fjalën që në fillim, por kryeministri e harroi për në fund dhe madje e kritikoi për këtë gjë.

“UUUU, Shijak TV… ëmbëlsira për në fund. Shijak tv, fol. E dhashë fjalën me kënaqësi, ndjesë ju lutem. S’do e bëja kurrë këtë gabim.”, i tha Rama gazetares.

I pyetur në lidhje me përgjimet e Ndraghetas, Rama dha një përgjigje të prerë.

“Së pari, Shijaku ka ndërruar pamje por jo përmbajtje, vazhdoni të bëni punën e prokurorisë, gjykatave e shtetit, duke harruar që ka ligje dhe ka etikë në këto punë. Ju thoni që është në hetim, kush është favorizuara, por këto nuk janë të përputhura me realitetin. Unë se kam për zakon të flas për emra kompanish dhe biznesesh se s’është puna apo etika e kryeministrit të përgojojë, por është gjë e mirë që SPAK është përfshirë për t’i dhënë përgjigje atyre që sipas meje, janë thënë, janë dokrra. Nëse ka gjëra të tjera, SPAK do ti gjejë. Deri tani janë dokrra, dokrra, dokrra. Asgjë me sens. Tjetra, duhet ti ktheheni vitit 2020, e po ti ktheni të shihni pas në vitin 2020, ndihma ekonomike ka qenë e dyfishuar në kushtet e pandemisë.”, u shpreh Rama.

Më të lexuarat