Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vakancat në KQZ, Ruçi thirrje PS dhe opozitës për emrat zëvendësues

Postuar: 18/10/2018 - 17:45

 Kuvendi është njoftuar zyrtarisht për katër vakancat e krijuara në Komisionin Qendor të Zgjedhjeve. Në nisje të senacës plenare të kësaj të enjte, kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi bëri me dije se KQZ ka njoftuar vendet vakante si pasojë e përfundimit të mandatit, të Hysen Osmanajt, Vera Shtjefnit, anëtarë të propozuar në KQZ nga Partia Demokratike, Bledar Skenderaj i propozuar nga PS si edhe Gëzim Veleshnja, i propozuar nga Lëvizja Socialiste për Integrim.

Ruçi i kërkoi krerëve të grupeve parlamentare të që të çojnë në Kuvend propozimet e tyre për vendet vakante. Kjo çështje pritet të hap debat, ndërsa më me interes pritet reagimi i PD.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 19:29

 Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka nxjerrë një udhëzim, ku i ngarkon Prokurores së Krimeve të Rënda, Donika Prelës, të zbatojë regjimin 41/bis në burgjet shqiptare.

Postuar: 24/05/2019 - 19:25

 Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thir

Postuar: 24/05/2019 - 19:02

Pas deklaratës së kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, se data e

Postuar: 24/05/2019 - 18:17

Në takimin që zhvilloi në Burrel, Lulzim Basha sulmoi edhe Agron Malajn, kandidatin e Partisë Soc

Postuar: 24/05/2019 - 18:02

Ndonëse nuk pati një përgjigje zyrtare për ftesën e tretë për dialog të kryeministrit Rama, 

Postuar: 24/05/2019 - 17:51

Kryeministri Edi Rama e quan një lajm fantastik zbulimin e burimeve të reja të naftës në Shqipëri

Postuar: 24/05/2019 - 17:44

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi i ftuar në rubrikën “Opinion” në &