BREAKING NEWS

Romeo Kara trondit Metën e Berishën: Kongresi Amerikan ka marrë në dorë dosjet e aferës së CEZ, janë të tronditur nga heshtja e drejtësisë përballë korrupsionit

Romeo Kara trondit Metën e Berishën: Kongresi Amerikan ka marrë
x

Politike

Vaksina anti-Covid-19/ Kuvendi miraton marrëveshjen sekrete mes qeverisë dhe Pfizer (Dokumenti)

Vaksina anti-Covid-19/ Kuvendi miraton marrëveshjen sekrete mes

Është miratuar në Kuvend pasditen e sotme marrëveshja sekrete me kompaninë e vaksinave kundër koronavirusit, Pfizer.

Kjo marrëveshje është miratur me 94 vota pro, ndërkohë që 5 ishin kundër dhe 3 abstenim.


Shumë deputetë e kanë kundërshtuar idenë e marrëveshjes sekret, edhe Presidenti gjithashtu e ka cilësuar si jo transparente. Megjithatë në vendin tonë vaksinimi me vaksinën Pfizer ka nisur tashmë prej disa ditësh, teksa të parët që po vaksinohen janë mjekët, e më pas të moshuar mbi 75-vjeç.