BREAKING NEWS

Fatos Klosi dhe Petro Koçi: DASH goditje nën brez armiqve të reformës në drejtësi, Meta-Berisha dyshja më e shqetësuar

Fatos Klosi dhe Petro Koçi: DASH goditje nën brez armiqve të
x

Politike

Vaksinimi kundër koronavirusit, Komisioneri Europian për Zgjerimin vihet në lëvizje dhe i bën kërkesën e rëndësishme Këshillit: Kjo është nevojë urgjente

Vaksinimi kundër koronavirusit, Komisioneri Europian për Zgjerimin

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka bërë me dije se ka ngritur shqetësimin në Këshillin Europian për qasjen e Ballkanit Perëndimor në lidhje me sigurimin e vaksinave.

Varhelyi theksoi se është e nevojshme që të sigurohet një zgjidhje e shpejtë dhe efikase në sigurimin e vaksinave për rajonin ballkanik, por gjithashtu garantoi se BE-ja gjithmonë do të qëndrojë pranë partnerëve të saj.

Statusi i Oliver Varhelyi:

Në Këshillin Europian sot për të përfaqësuar Komisionin Europian. Në luftën ndaj COVID-19  BE qëndron pranë partnerëve të saj me Ballkanin Perëndimor dhe fqinjët. Theksoj nevojën për të siguruar qasje të shpejtë për vaksinat në rajonet Ballkanit Perëndimor dhe Azinë Lindore. Nënvizoj gjithashtu shqetësimet mbi zhvillimet në lidhje me çështjen Navalny.

Më të lexuarat