Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Valdrin Pjetri përballë drejtësisë? Prokuroria hedh hapin e rëndësishëm

Postuar: 14/08/2019 - 22:20

Valdrin Pjetri duket se po shkon drejt rrugës së përballjes me drejtësinë shqiptare. ‘’Gazeta Shqip’’ zbulon nga burimet pranë Prokurorisë së Përgjithshme se organi i akuzës i ka dërguar kërkesë Ministrisë së Brendshme, Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë dhe Institutit të Policisë Shkencore të japë shenjat e gishtërinjve të Valdrin Pjetrit.

Kryebashkiaku i dalë nga zgjedhjet lokale të 30 qershorit akuzohet nga Partia Demokratike se ka fshehur në formularin e dekriminalizimit dënimin me 18 muaj burg në Itali në vitin 2003 për trafikim të lëndëve narkotike.

Ditën e djeshme, kryeministri dhe kreu i PS-së Edi Rama deklaroi se ‘’Partia Socialiste dhe Valdrin Pjetri i kanë rrugët e ndara.’’

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 09:20

Struktura e Posaçme Antikorrupsion duhet të jetë gati para vendimit për negociatat. Ultimatumi është dhënë nga ndërkombëtarët.

Postuar: 23/08/2019 - 09:00

Kreu demokrat, Lulzim Basha i ka dhënë një goditje të fortë dje presidentit Ilir Meta.

Postuar: 23/08/2019 - 08:23

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim reaguan ditën e djeshme pas vendimit të Pr

Postuar: 23/08/2019 - 08:20

Dekriminalizimi duket se do të jetë beteja e radhës e Partisë Demokratike në luftën me qeverinë.

Postuar: 23/08/2019 - 08:19

Kryebashkiaku i Vorës Agim Kajmaku u është përgjigjur ditën e djeshme akuzave të ardhura nga PD,

Postuar: 23/08/2019 - 08:16

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar ditën e djeshme në Facebook mbi paralajmërimet e  kryemini