BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Politike

“Drama e opozitës është dramë e të gjithë shoqërisë shqiptare”/ Lorenc Vangjeli zbardh prapaskenat: Ja ku gaboi Berisha

“Drama e opozitës është dramë e të gjithë

Analisti Lorenc Vangjeli deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se ish-kryeministri Sali Berisha gaboi me Partinë Demokratike. Ai tha se që nga viti 2017, opozita është bërë edhe më e dobët dhe nuk është ofertë përballë qeverisë së Ramës.

“Drama e opozitës është dramë e të gjithë shoqërisë shqiptare. Një opozitë e fortë e kushtëzon qeverisjen që të bëhet më e ndershme, më e drejtë dhe më e mirë dhe më e përgjegjshme. Opozita që rresht që qenuri ofertë për ta zëvendësuar atë është momenti i qetësisë së qeverisë, por dëmton të gjithë shoqërinë.

Opozita, duke nisur që nga viti 2017, më së paku, me menaxhimin e saj, me shmangien nga principi politik, duke trashëguar pa këllqet e Saliut, huqet e tij, të bësh një parti unitare që i përgjigjet vullnetit të tij, të gjitha këto, shtuar edhe gafat e njëpasnjëshme shpesh edhe kriminale, kanë sjellë këtë situatë.

Në biznes është e njëjta situatë me shokë dhe me miq dhe po kështu edhe në politikë me njërëz që i i mendon se i ke të afërt. Në fakt duhet të jetë krejt e kundërta. Kjo është ajo që gaboi Doktori në zgjedhjen e re dhe kjo është ajo që kanë bërë të gjithë ata që kanë qeverisur. Sa më shumë rryma, sa më shumë influenca, sa më shumë individualitete, sa më shumë të ndryshëm brenda të njëjtit gardh, aq më i fortë dhe më i rëndësishëm do të jetë impakti i organizatës politike.”-u shpreh Vangjeli.

Më të lexuarat