Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Varrimi i Kacifas/ Rama flet ashpër: Popullin grek e kemi mik, por ka derrat e gomerët e vet

Postuar: 08/11/2018 - 21:12

I ftuar në ‘Real Story’ kryeministri Rama ka komentuar ngjarjen në Bularat dhe varrimin e Kacifas. Ai tha se shfaqja e qytetarëve grekë sot në Bularat ishte një shfaqje folkklorike dhe e izoluar.

Ajo që shihet si dobësi, është në fakt forca e këtij vendi dhe vlera e këtij vendi. Nuk jemi një vend që luftohet me provokatorët e varrimeve.

Sot në atë fshat ndodhi diçka që në vendet fqinjë nuk do të mendohej dhe nuk do të perceptohej. Janë marrë masa për disa shkelje dhe shkelës.

Unë refuzoj dhe u bëj ftesë të gjithëve të refuzojnë atë shprehjen na erdhi ‘greku’.

Populli grek s’ka qenë e nuk do të jetë kurrë armiku ynë. Por ky popull ka dhe gomerët e derrat e vet.Ata erdhën, turpëruan flamurin e tyre, ikën dhe lan pas një shfaqej folklorike dhe të turpshme, të turpshme edhe për të vdekurin”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 18:27

Kryebashkiaku Erion Veliaj tha sot se tre policë kanë ngelur të plagosur nga protesta te Astiri.

N­ë lidhje me deklaratën e Veliajt ka reaguar edhe kreu i Këshilltarëve të PD Kreshnik Çollaku

Postuar: 15/11/2018 - 18:21

Gjykata Penale e Tiranës ka dënuar sot me 500 mijë lekgjobë për shpifje juristin Romo Kara, pas k

Postuar: 15/11/2018 - 18:14

Deputetet e PD i janë bashkuar protestës së banoreve të “Astirit”.

Postuar: 15/11/2018 - 17:47

Kryetarja e LSI la të hapur mundësinë për zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare së

Postuar: 15/11/2018 - 17:43

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi paralajmëroi gjatë një takimi me strukturat në Dibër se së sh

Postuar: 15/11/2018 - 17:02

Ditën e sotme, zëvendës ministri i Arsimit, Taulant Muka i ka paraqitur kryeministrit Edi Rama, k

Postuar: 15/11/2018 - 15:56

Muka u emërua me shumë bujë mediatike vetëm dy javë më parë, por sot mesa duket ka vendosur të lë