Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vasili bën fajtor Ramën për integrimin në BE: Po humbim terren nga keqqeverisja

Postuar: 16/04/2018 - 12:31

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili nëpërmjet një postimi në facebook shkruan se Rama është përgjegjës për ngadalësimin e integrimit evropian . Vasili shkruan se Shqipëria po humbet terren nga keqqeverisja.

Statusi i plotë

Kryeministri pergjegjesi i vetem per ngadalesimin e integrimit europian. Rekomandimi i sivjetem per hapjen e negociatave me BE eshte per mire apo per keq nje Deja Vu. Kryeministri ne 9 nentor te 2016 kur BE dha per here te pare rekomandimin pozitiv deklaroi si me poshte: “Vjen lajmi i shumëpritur nga Komisioni EU: Rekomandim pozitiv per hapjen e negociatave Fruti me i bukur i 3-vjeteve, beteja per Reformat ”. Mire eshte se riperseritet rekomandimi historik i 9 nentorit te 2016. Me negative se kurre eshte qe kemi ne rekomandimin e sivjetem pranine e shqetesimit madhor e te jashtezakonshem te BE per krimin e organizuar dhe trafikun e droges,kjo eshte ajo e keqe e madhe, qe i solli kryeministri procesit te integrimit duke e veshtirsuar e kriminalizuar ate. Kryeministri eshte pergjegjesi i vetem qe Shqiperia qe pas rekomandimit historik te 9 nentorit 2016 vetem humbet terren ne procesin e integrimit dhe qe i shtohen kushte te reja.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2018 - 10:20

Prokuroria ka nisur të hapë dosjet e aferave të ish-qeverisë “Berisha”. Gjatë kohës që vendi u drejtua nga kjo qeveri shpërthyen shumë skandale, por askush nuk shkoi para drejtësisë.

Postuar: 11/12/2018 - 10:10

Ndërkombëtarët kanë paralajmëruar dje se ora e goditjes së korrupsionit në nivele të larta është

Postuar: 11/12/2018 - 10:00

Reforma në drejtësi tashmë është futur në një rrugë të pakthyeshme.

Postuar: 11/12/2018 - 09:50

Kryeministri Edi Rama u shpreh i gatshëm dje të plotësojë çdo kërkesë të studentëve që prej shtat

Postuar: 11/12/2018 - 07:58

Prokuroria e Përgjithshme dhe Gjykata e Lartë publikuan dje draft-raportet që tregojnë të gjithë

Postuar: 11/12/2018 - 07:58

Akademikut dhe shkencëtarit Taulant Muka nuk i del inati me kryeministrin Edi Rama, i cili një

Postuar: 11/12/2018 - 07:53

Opozita shqiptare është mbërthyer sërish nga përplasjet dhe tensionet.