Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vasili tregon si do të bllokohen zgjedhjet e 30 qershorit

Postuar: 24/04/2019 - 22:36

Edhe pse opozita nuk e ka bërë ende të qartë mënyrën se si do t’i bllokojë zgjedhjet vendore të 30 qershori, duket se për Petrit Vasilin kjo qeveri nuk e ka të gjatë.

Vasili është shprehur i gatshëm të jetë kudo ku i duhet opozitës

“Më ngjan si kuriozitet policesk. Gjithçka që shikoni, protestat, reagimet publike. Kemi parë dhe qeveri që thoshin Shqipëria është fanar në 1991. Por në krye as të tre muajve u shkri, jo më kjo parti karagjozësh.”

I pyetur se në cilën nga rrugët që do të bllokojë opozita do të përqëndrojë aksionin,

Vasili tha:

 “Jo vetëm në një. Në politikë nuk kam qëndruar kurrë në një vend. Do të jem kudo ku opozitës i duhet”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 17:50

Sekretari për Marrëdhëniet e Jashtme të Partisë Demokratike Gerti Bogdani deklaroi se në radhët e zyrtarëve të Partisë Socialiste ka persona të tjerë të inkriminuar, listë e cila sipas tij kryesohet nga kryebashkiaku

Postuar: 19/08/2019 - 17:13

Ministrja e Financave Anila Denaj ka paralajmëruar se javën tjetër do të ketë emra konkretë të ko

Postuar: 19/08/2019 - 16:24

Ish-kreu i degës së PD në Kukës, Ibsen Elezi, i cili kohë më parë shkaktoi “tërmet” m

Postuar: 19/08/2019 - 15:12

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur mes Mihal Kokëdh

Postuar: 19/08/2019 - 13:54

Mësohet se kryedemokrati Lulzim Basha është nisur drejt Shkodrës.

Postuar: 19/08/2019 - 13:31

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, ka reaguar lidhur me protestën e organizuar nga

Postuar: 19/08/2019 - 13:18

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës ka mbajtur fjalën e saj para mbështetësve të PD-së të cilët ndod