BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në tragjedi, 24-vjeçari vrau nënën 4 ditë pasi u rikthyen në Shqipëri

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes
x
BREAKING NEWS

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen e konfliktit dhe i kërkojnë Vuçiçit të ulë tensionet

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen
x
BREAKING NEWS

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë, çfarë misteri fsheh vizita e tij?

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë,
x
BREAKING NEWS

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e tij

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e
x
BREAKING NEWS

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit, kinezët provokojnë amerikanët

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit,
x
BREAKING NEWS

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar
x

Politike

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17 kandidatë në zgjedhje? Ja të gjithë EMRAT e bërë publikë deri më tani

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17

Kryetari i Komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj do të zhvillojë ditën e sotme një takim me kandidatët e prezantuar deri më sot për zgjedhjet e 14 majit.

Më herët, Alibeaj ka zhvilluar dhe një mbledhje me Kryesinë dhe me Grupin Parlamentar, ku temë diskutimi do të ishin pikërisht emrat me të cilët do te garonin më 14 maj. Nuk dihet nëse do ketë kandidatë të tjerë që do të prezantohen, apo PD do garojë vetëm për 17 bashki në zgjedhjet lokale.

Kandidatët që Alibeaj ka bërë publik deri më tani:

1.    Mallakastër- Agron Kapllanaj

2.    Poliçan - Florian Qamo

3.    Kuçovë - Ilirjan Koxhaj

4.    Kamëz - Bilbil Bajraktari

5.    Lezhë - Sandër Marku

6.    Krujë - Sabah Sheta

7.    Dibër - Naim Gazidede

8.    Kurbin- Genc Doçi

9.    Dimal- Dritan Sula

10.    Patos- Pranvera Rizai

11.    Vaut i Dejës- Klomentina Drini

12.    Fier -Eriselda Zotaj Çelaj

13.    Librazhd -Bujar Vreto

14.    Vorë- Ibrahim Bruka

15.    Korçë -Gjergji Gjata

16.    Sarandë- Skënder Muço

17.    Mirditë Mark Ruçi

Më të lexuarat