BREAKING NEWS

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron jetë e mitura

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron
x
BREAKING NEWS

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora:
x
BREAKING NEWS

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush ndërmerr rreziqe të mëdha, dëshmitë e para

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush
x
BREAKING NEWS

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin, paralajmëron momentin e shumëpritur nga shqiptarët: Është koha që kërkon shpagimin moral ndaj gjithkujt që...

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin,
x
BREAKING NEWS

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet emocionuese dhe jep mesazhin e FUQISHËM

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej drejt Tiranës, reagon Policia

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej
x
BREAKING NEWS

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i njohur plas ‘bombën’ për Presidentin: Ja si Ilir Meta vidhte lekët me thasë!

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i
x
BREAKING NEWS

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër kthesë, kamerat e sigurisë rrëzojnë truprojën dhe zbulojnë të vërtetën, hidhet dritë mbi atë çfarë ndodhi në orët e vona

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër
x

Politike

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë, Idajet Beqiri ngre alarmin për atë që po ndodh në vendin tonë dhe hedh dyshimet e forta: Një nga viktimat ishte ish-ushtarak dhe...

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë, Idajet Beqiri ngre alarmin

Avokat Idajet Beqiri ngriti sot alarmin në emisionin ‘Breaking’ se hetimet për vdekjen misterioze të 4 turistëve rusë në hotelin në Qerret të Kavajës po zvarriten dhe kjo mund të ketë pasoja.

Beqiri deklaroi se kur këto hetime dalin jo të sakta, atëherë rrezikojmë të dalin fiasko.

"Problemi është kompleks, e jemi shumë të ngadaltë me hetimet, fillojnë presionet e goditjet, mbi deklarimet e pastaj, kur ato dalin jo të sakta e jo të plota e madje fiasko, kjo rrit edhe dyshimet se si ka ndodhur e vërteta. Nga ana tjetër edhe kur kemi të bëjmë me shtetas të huaj, nuk mund të veprojnë sikur vepron shteti shqiptar kur ndodhin shqiptarëve rastet e keqtrajtimeve në vende të huaja. Çdo shtet serioz i shkon deri në fund çështjes. Këta e kanë futur hetimin në akte të pritjes së ekspertimeve që vijnë", tha Beqiri.

Ai shtoi se hetimit të ngjarjes së katër shtetasve rusë duhet t'i jepet përparësi, pasi deri tani është vërejtur mungesa e llogarisë ligjore.

"Ngjarja dyshohet edhe për hakmarrje, pasi një nga viktimat ishte një ish-ushtarak. Nuk falet zvarritja e hetimit. Koha. Vetëm analizat laboratorike, do na japin një përgjigje tepër ekzakte dhe të plotë, nuk duhet të ketë zvarritje", theksoi Beqiri.

Bashkëshortë rus Natalia Burenkova, 58 vjeçe, Sergei Burenkov, 60 vjeç, vajza e tyre Ekaterina Burenkova, 31 vjeçe dhe burri i saj, Nikita Belousov, 37 vjeç mbërritën të dielën e kaluar në vendin tone dhe kanë vizituar disa pika turistike. Prenotimin në hotelin e Qerretit e bënë më herët, kurse akomodimi ditën e ngjarjes. Ambasada ruse ndërkohë pas tërheqje së 4 trupave të pajetë ka deklaruar se do të kryejë vetë hetime me ekspertizat laboratorike.