BREAKING NEWS

KQZ del me njoftimin e rëndësishëm/ Kush janë dy emrat e njohur që bënë shumë zhurmë që pritet të marrin mandatin e deputetit në seancën e radhës (NJOFTMI I PLOTË)

KQZ del me njoftimin e rëndësishëm/ Kush janë dy emrat e
x
BREAKING NEWS

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/ Spartak Ngjela komenton deklaratat e Yuri Kim dhe Arben Krajës: Berisha është hetuar para se të shpallej non grata, ndërsa Meta po hetohet për...

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/
x
BREAKING NEWS

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë, zbardhen 7 kandidatët e grupit të Alibeajt për zgjedhjet lokale. Kush janë emrat e njohur

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë,
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim Bashës në krye të PD, tek përjashtimi i Berishës dhe Metës nga Parlamenti, ja prapaskenat

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim
x
BREAKING NEWS

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e lartë të korruptuar “në rrethin e ferrit” nga kushtet evropiane, si do të plotësohen me materiale shtesë nga amerikanët dosjet “përvëluese” në SPAK

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe çfarë i ka shkruar në një raport Uashingtonit në shtator 1944 për shqiptarët

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Shqipëria do pushtohet nga dimri i acartë, ja çfarë ka rezervuar moti për ditët e para të Dhjetorit (TABELAT)

Shqipëria do pushtohet nga dimri i acartë, ja çfarë ka
x
BREAKING NEWS

“Gropa ruse” në zemër të Evropës, Suedia tronditet nga një skandal spiunazhi si nëpër filma, zbulohet një ndërtesë plot me oficerë të inteligjencës sekrete të Kremlinit

“Gropa ruse” në zemër të Evropës, Suedia
x

Politike

Vdekja e Pjerin Xhuvanit para zgjedhjeve të 25 Prillit/ “E turpshme”, shpërthen Manjani, lëshon gojën: Tallin menderen ca politiqenër dhe fusin popullin në ngatërresë, policia...

Vdekja e Pjerin Xhuvanit para zgjedhjeve të 25 Prillit/ “E

Ylli Manjani ka folur mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Shënjestër’ në lidhje me ngjarjen e rëndë në Elbasan ku u vra Pjerin Xhuvani.

Ndërsa komentoi këtë ngjarje, Ylli Manjani tha se ngjarja e ndodhur është për të ardhur keq, duke shtuar gjithashtu se është fatkeqësi që në vitin 2021 shqiptarët u vranë për politikë.

“Para se të vinte policia dua të them që është vrarë një mjek një elbasanlli. Xhuvanët janë të njohur në Elbasan, një familje shumë e njohur, tradicionale. Përballë tij vendoset nj djalë i ri profesionist, i ka shërbyer Shqipërisë, këtij vendi or që gjendet në përplasje. Pra këto dy persona i konsideroj viktimë dhe janë më pak të përfolur. Këta të dy do të thoja se janë viktimë, si Pjerini ashtu edhe djali që është në burg. Pyetja që bëhet është pse? Për politikë? Faza e zezë turp i madh. Viti 2021 vriten shqiptarët për politikë. Vriten shqiptarët që Taulant Balla dhe gazmend Bardhi të shkojnë në parlament. Politika është moral si i fryjnë njerëzit të përballen. Zero me xhufkë janë , të dy. Si mund ta shijojnë mandatin e deputetit? Çfarë duan njerëzit me armë në ditën e zgjedhjeve. Nëse duam t’i parandalojmë këto gjera, duhet të kuptojmë shqiptarë se nuk ja vlen të vritemi për politikë. Tallin menderen ca politiqenër dhe fusin popullin në ngatërresë, kjo nuk është moral nuk është politikë. Policia nuk ka bërë detyrën, e ka bërë keq. Polica jo nuk e ka shpërdoruar detyrën, por  e ka bërë keq. Është e disata herë të shohim policë në këtë situatë, si mund të shkosh atje si halabak, dhe flet me një halabak tjetër. Çfarë është kjo histori e të fortëve e të fortëve”, tha ai.

A mund të ishte parandaluar?

Manjani: Kjo ngjarje që të quhej e plotë, para drejtësisë duhet të ishin para drejtësisë ata që nxorët në video. Për shkak të habrutërisë, kemi këtë situatë, kjo është dramatike. Për shkak të sjelljes harbitë, aty ngjante sikur ishte me vende afrikane…

Mendoni se policia ka qenë e paafte për të ndërhyrë?

Manjani: Ka qenë në mbrojtje të eksponentëve të shtetit,. Kjo është e qatë,. Njëherë e mohoi se kishte shkëmbim zjarri. Ai që ishte drejtor policie i përgjithshëm nuk ka lidhje fare me profesionalizmin. Ata të marrin të shoqërojnë të lënë brenda dy ditë. Të fusin brenda për hiçgjë.

Më të lexuarat