Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vdekja e themeluesit të PD, Berisha: Është një humbje e pakompensueshme

Postuar: 16/04/2018 - 14:25

Ish kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një postimi në facebook, ka kujtuar Altin Qoshjan, një nga studentët e dhjetorit që humbi jetën pasditen e djeshme. “Ndarja nga jeta e Altinit, njeriut te mrekullueshem, prindit, bashkeshortit, qytetarit shembullor, demokratit te flakte, zyrtarit model, është një humbje e pakompensueshme dhe tejet e rëndë për familjen, miqtë dhe shokët e tij dhe mbarë demokratet”, shkruan Berisha duke ngushëlluar familjarët për humbjen e madhe. Qoshja është ndër themeluesit e PD-së dhe një ndër aktivistët dhe zyrtarët e saj më të devotshëm. Ai ishte anëtar i grupimit “Dhjetori ’90” ndërkohë që mbajti detyra të rëndësishme në PD dhe administratën publike për shumë vite.                                        

Postimi i Berishës

Ndahet nga jeta Altin Qoshja!

Te dashur miq, dje u nda para kohe nga jeta Altin Qoshja, njeri nga studentet me aktiv te levizjes studentore te Dhjetorit 1990, themeluesi i Partise Demokratike, drejtues i Forumit Rinor te saj, anetar i forumeve kryesore te PD.

Ndarja nga jeta e Altinit, njeriut te mrekullueshem, prindit, bashkeshortit, qytetarit shembullor, demokratit te flakte, zyrtarit model, eshte nje humbje e pakompensueshme dhe tejet e rende per familjen, miqte dhe shoket e tij dhe mbare demokratet.

Me kete rast shprehim dhimbjen, ngushellimet me te sinqerta familjes se tij te nderuar, miqve dhe te afermve te tij dhe lutem se bashku me t’a qe shpirti i mire i Altinit te gjeje paqen e merituar. Ngushellime!! Me respekt Sali Berisha

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/04/2018 - 15:31

Në vijim të takimeve në kuadër të axhendës evropiane të Shqipërisë, Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi zhvilloi një takim në Estoni me Kryetarin e Asamblesë Kombëtare të Hungarisë László Kövér dhe me Marek Tadeusz Kuchciński Kryetar i Sejmit të Polonisë.

Postuar: 25/04/2018 - 15:16

Ministri i Europës dhe Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati prej disa ditësh ndodhen në një vizitë zyrtare në SHBA.

Postuar: 25/04/2018 - 14:43

Drejori i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit, Auron Tare, thotë “Nuk e mbajta dot dorën” teksa komenton përmes ironisë therëse “Dasmën e Skëndërbeut”,

Postuar: 25/04/2018 - 14:29

Qeveria ka çelur fazën e parakualifikimit për kompanitë që do të jenë të interesuara të zbatojnë projektin e rehabilitimit të linjës hekurudhore Tiranë-Durrës, si dhe ndërtimin

Postuar: 25/04/2018 - 14:25

Kreu i FRPD-së në Shkodër, Arvit Bushati, i cili u shoqërua sot në polici bashkë me dy aktivistë të tjerë, nuk ka pranuar që të flasë për blutë.

Postuar: 25/04/2018 - 14:20

Për Lirinë e Shtypit në vitin 2018 Shqipëria renditet e 75 në botë, me një përmirësim të ndjeshëm me një shkallë nga viti i shkuar .