BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Politike

Vehap Kola: Ky është hapi i parë për tejkalimin e tranzicionit në Shqipëri

Vehap Kola: Ky është hapi i parë për tejkalimin e

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Vehap Kola u shpreh se vettingu i politikanëve dhe zyrtarëve të lartë është hapi i parë për tejkalimin e tranzicionit në Shqipëri.

Sipas tij, duhet t’i jepet fund politikës së akuzave se njëra palë është më e korruptuar se tjetra dhe për këtë arsye sheh pikërisht vettingun si zgjidhje.

“Ajo që ka nisur opozita është gjëja më e domosdoshme që i është dashur politikës shqiptare prej vitesh. Vettingu i politikanëve, testimi, hetimi i pasurive të personave që kanë pasur detyra të larta, që nuk janë marrë biznese, është A e tejkalimit të tranzicionit. Kemi 30 vite në tranzicion që ngatërrohemi me këmbët tona që akuzojmë se ne jemi me të vërtetë hajdutë, por pala tjetër është më hajdute se ne. Kështu që ky kapitull i dy palëve të korruptuara dhe dy grupimeve të korruptuara marrin në kontroll politikën, kontrollojnë dhe mënyrën sesi bëhet karrierë në politikë edhe brenda PD deri sot, është hapi minimal që të nisë të bëhet politikë moderne”, tha Kola në emisionin Debat në A2.