Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Veliaj nuk ndalet, barazon banorët e “Unazës së Re” me nazistët gjermanë

Postuar: 17/11/2018 - 13:31

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka sulmuar edhe sot banorët e “Unazës së Re” që protestojnë kundër planit për prishjen e banesave dhe bizneseve të tyre. Veliaj ka ashpërsuar tonet ndaj banorëve duke i krahasuar ata me nazistët gjermanë.

Sipas Veliajt, hera e parafundit që u dogjën goma në derën e bashkisë ka qenë në vitin 1944, kur pushtuesit po largoheshin nga qyteti, ndërsa hera e fundit ishte pardje, në protestën e banorëve të “Unazës së Re”.

“A ka momente për të reflektuar për atë që po ndodh sot? Hera e parafundit që u dogjën goma përballë bashkisë së Tiranës, në derë të bashkisë së Tiranës, hera e parafundit ishte 17 nëntor i ’44 kur trupat që po largoheshin dogjën qytetin dhe shkaktuan dëmet e fundit që mund t’i bënin Tiranës. Hera e fundit ishte pardje kur u dogjën përpara bashkisë së Tiranës, pas 74 vitesh. Jo nga armiku, jo nga pushtuesi, jo nga zaptuesi, nga ne vetë. Prandaj them që ky është një moment reflektimi”, u shpreh Veliaj.

Ndërkohë që Erion Veliaj bënte këtë deklaratë, përballë tij qëndronin në këmbë deputetët e PS, Vasilika Hysi, Elona Gjebrea, Besnik Baraj, Klotilda Ferhati, Sadri Abazi dhe Blerina Gjylameti.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 19:29

 Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka nxjerrë një udhëzim, ku i ngarkon Prokurores së Krimeve të Rënda, Donika Prelës, të zbatojë regjimin 41/bis në burgjet shqiptare.

Postuar: 24/05/2019 - 19:25

 Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thir

Postuar: 24/05/2019 - 19:02

Pas deklaratës së kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, se data e

Postuar: 24/05/2019 - 18:17

Në takimin që zhvilloi në Burrel, Lulzim Basha sulmoi edhe Agron Malajn, kandidatin e Partisë Soc

Postuar: 24/05/2019 - 18:02

Ndonëse nuk pati një përgjigje zyrtare për ftesën e tretë për dialog të kryeministrit Rama, 

Postuar: 24/05/2019 - 17:51

Kryeministri Edi Rama e quan një lajm fantastik zbulimin e burimeve të reja të naftës në Shqipëri

Postuar: 24/05/2019 - 17:44

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi i ftuar në rubrikën “Opinion” në &