Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vendimi i bujshëm i Ilir Metës që 'trazoi' politikën shqiptare/ Erion Braçe nxjerr fotot dhe tregon se çfarë do të ndodhë me zgjedhjet në 30 qershor, ky është mesazhi që ka edhe për Lulzim Bashën

Postuar: 16/06/2019 - 10:20

PS vazhdon me fushatën, sot data 16 qershor  dhe 30 qershori nuk është larg. Pavarësisht zhdekretit të Metës, PS nuk ndalet. Dekretin e Metës e kanë konsideruar nul dhe në shkelje të Kushtetutës, për këtë hartuan dhe një rezolutë me arsyet pse duhet shkarkuar presidenti Meta, dhe në fund u votua me 100 vota pro shkarkimit të tij.

Ndërkohë që opozita mund të bëhet gati për tjetër protestë, maxhoranca vijon. Mëngjesin e sotëm, zv/ kryeministri Erion Braçe ka postuar foto teksa ironizon edhe Lulzim Bashën të cilin e quan jo rrallë herë ‘Lyli’: Puna duket-thonë dhe puna vlen, llafet i merr Lyli, shkruan Braçe. Zv. kryeminsitri bën thirrje sërish: Mos harro 30 qershorin.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fshat me Fshat, Lagje me Lagje, Rrugice me Rrugice, Dere me Dere, Dore per Dore! Me Fredi cdo dite, Avniun, Dashin, Ilirin, Drinin, Musten, Budanin etj, me gjysherit, burrat e djemte, vecanerisht grate e vajzat e jashtezakonshme te Cerme Sektorit! Puna duket-thone dhe, puna vlen, llafet i merr Lyli! Vec #CekutteBebes, tani nje Cerdhe e Kopesht i ri nga themelet, me dreke e fjetje aty; Uji i pishem shtepi me shtepi dhe, largim perfundimtar i ujerave te zeza nga pragu i shtepive edhe ne lagjen skajore veriore! Te gjitha pune te bera per grate e vajzat qe mbajne shtepite e lagjet ne Cerme Sektor! Paqe, Qetesi, Mikpritje, Komunikim, Halle, Zgjidhje, Urbanizim, Pune per Grate e Vajzat! #MOSHARRO30QERSHORIN

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/11/2019 - 22:59

Kryeministri Edi Rama tha se pas marrëveshjes së “Shengenit Ballkanik” në Shqipëri do të kemi fluks turistësh kinezë

Postuar: 11/11/2019 - 22:52

Procesi i përzgjedhjes së anëtarëve është përfshirë nga një debat i ashpër mes palëve politike, p

Postuar: 11/11/2019 - 22:34

Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja u shpreh se  senëse dy anëtaret Elsa Toska dhe Fion

Postuar: 11/11/2019 - 22:21

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj zbuluar arsyen pse shkoi në Bejrut ditët kur po shpëtohej 11-

Postuar: 11/11/2019 - 22:07

Albin Kurti tha se kryeministri Rama nuk është për shkëmbim territoresh.

Postuar: 11/11/2019 - 21:54

Deputeti i Kuvendit, Ralf Gjoni tha se politika shqiptare asnjëherë nuk kanë demonstruar vullnet&

Postuar: 11/11/2019 - 21:46

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja iu përgjigjur presidentit Ilir Meta lidhur me mos re