BREAKING NEWS

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për Shqipërinë, i jep dritën jeshile për të nisur procesin integrues në BE

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për
x
BREAKING NEWS

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik informacionin e rëndësishëm: Ia dolëm edhe kësaj sfide!

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës: Ka procese penale në SHBA, ja mesazhi i ambasadores Yuri Kim

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës:
x
BREAKING NEWS

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe plas paralajmërimin e fortë: Do të ketë pasoja për PS-në!

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe
x
BREAKING NEWS

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e rëndësishëm/ KPK merr vendimin e menjëhershëm dhe shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e
x
BREAKING NEWS

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për Shqipërinë

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për
x
BREAKING NEWS

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos autorin. Zbardhet shkaku (EMRI+FOTO)

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos
x
BREAKING NEWS

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të jashtëzakonshme, Harxhi bën denoncimet e forta: Vëzhguesit janë kërcënuar! Ja cila është shkelja më e rëndë!

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të
x

Politike

Vendimi i DASH për Shqipërinë, Grida Duma del me reagimin e papritur: Survejimi nga Amerika është...

Vendimi i DASH për Shqipërinë, Grida Duma del me reagimin e

Demokratja Grida Duma komentoi sot në emisionin ‘Breaking’ shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga Kuvendi.

Duma tha se presidenca ishte i vetmi institucion që ruante kontrollin e mazhorancën. Gjithashtu ajo foli dhe për vendimin e DASH për Shqipërinë.

"Shkarkimi i Metës unë politikën e konsideroj gjendje, pasi presidenca ishte i vetmi institucion që ruante kontrollin e mazhorancën. Sot flasim kur kushtetuesja funksionon dhe partia demokratike ishte në parlament pa funksione prandaj dhe doli. Unë i qëndroj pa dyshim komentit se survejimi i Amerikës është diçka e mire. Amerika është një pjesë e politikës globale, unë mendoj se reforma në drejtësi ka nisur për Ballkanin perëndimor në tërësi. Bashkëpunimi ekonomik i zgjiIh problemet në rajon sepse në qoftë se nuk ke drejtësi njerëzit ikin. Unë jam pozicionuar qartas pavarsisht se madhështia e PD nuk duhet të preket, unë aktualisht votoj dhe mbështes Lulzim Bashën. Ajo që pritet pas dates 13 do të jetë rikonfirmim të Bashës në krye të parties demokratike. Lideri i partisë demokratike ka qenë jetik pasi Berisha kështu ka qenë gjithmonë," u shpreh Duma.

Më të lexuarat