Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor dhe reagimi i Metës, Ylli Manjani zbulon skenarin: Partia e Idajet Beqirit pjesëmarrëse me dhunë...

Postuar: 25/06/2019 - 09:42

Kolegji Zgjedhor vendosi që partia e Idajet Beqirit të marrë pjesë me dhunë në votimet e thirrura nga Partia Socialiste.

Kështu shkruan ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, në një postim në rrjetet sociale, duke reaguar ndaj vendimit të djeshëm të Kolegjit, që është interpretuar si një legjitimim i zgjedhjeve më 30 qershor.

Por Manjani shkruan se Kolegji nuk ka marrë vendim për kushtetutshmërinë e dekretit të Presidentit dhe as i ka hyrë debatit nëse ka ose jo zgjedhje.

Postimi i Ylli Manjanit:

Me gjithë kritikat që kemi, Kolegji Zgjedhor në fund të fundit nuk ka marrë vendim për kushtetutshmërinë e dekretit të Presidentit.

Nuk i ka hyrë fare debatit ka apo jo zgjedhje.

Jo!

Kolegji ka vendosur që Partia e zotit Idajet Beqiri të të jetë pjesëmarrëse me dhunë në votimet e thirrura nga Partia Socialiste.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 23:55

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka bërë thirrje që, zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi të merret në mënyrë urgjente në Prokurori në lidhje me videon e paralajmëruar ku Presidenca ka një video ku një ambasador kry

Postuar: 18/11/2019 - 23:34

I ftuar në emisionin “Open”,presidenti Ilir Meta foli edhe për Opozitën, për të cilën

Postuar: 18/11/2019 - 23:28

Pasi presidenti Ilir Meta shpalli non-grata në ambientet e presidencës, ambasadorin e OSBE në Shq

Postuar: 18/11/2019 - 23:08

I pyetur se cila ishte arsyeja që ftoi në takim edhe fondacionin e shoqërisë së hapur SOROS, pres

Postuar: 18/11/2019 - 22:57

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim një delegacion të nivelit të lartë të Asamblesë Parla

Postuar: 18/11/2019 - 22:55

I ftuar në emisionin “Opinion”, deputeti socialist AlketHyseni u ankua që u la i fund

Postuar: 18/11/2019 - 22:54

Meta ka komentuar edhe një herë a do e shpërndajë presidenti apo jo.