BREAKING NEWS

Listat e hapura/ Kryeministri Rama del live dhe jep qëndrimin e PS (VIDEO)

Listat e hapura/ Kryeministri Rama del live dhe jep qëndrimin e PS (VIDEO)
x

Politike

Vendimi i Kushtetueses për qeverinë e re, Lëvizja Vetëvendosje njofton për qëndrimin e radhës dhe ndryshon taktikë

Vendimi i Kushtetueses për qeverinë e re, Lëvizja

Lëvizja Vetëvendosje njoftoi se nga nesër do të fillojë me mbledhjen e firmave për peticionin për të kërkuar mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

LVV bëri të ditur se qytetarët mund të japin nënshkrimet e tyre nga ora 10:00 deri në orën 18:00, në sheshin “Nënë Tereza”, në Prishtinë.

“Nesër me fillim në ora 10:00 deri në 18:00, duke respektuar distancën dhe të gjitha masat për luftimin e COVID-19, do të jemi të vendosur në sheshin ‘Nëna Tereza’ për të mundësuar plotësimin dhe nënshkrimin e peticionit me kërkesën për zgjedhje”, bëhet e ditur në njoftimin e LVV-së.

LVV pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese kishte organizuar një peticion online për të shkuar në zgjedhje, ndërkaq kjo parti ka realizuar edhe dy prova për protestë në sheshet e Prishtinës, ku në provën e dytë kishin marrë pjesë afro pesë mijë qytetarë. /Telegrafi/