BREAKING NEWS

Spastrimet në PS, Rama fut në lista ministrat jo deputetë, zv/ministra, drejtorë e ish-anëtarë të LSI, zbulohen emrat që spostojnë veteranët

Spastrimet në PS, Rama fut në lista ministrat jo deputetë,
x

Politike

Vendimi i papritur për mësimin online, flet ministrja e Arsimit: Çdo gjë varet nga…

Vendimi i papritur për mësimin online, flet ministrja e Arsimit:

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi thotë se që prej ditës së parë të marrjes së detyrës ka qenë çdo ditë në terren për të parë zbatimin e masave dhe mbarëvajtjen e procesit mësimit.

Kushi deklaroi se në këto kushte shpesh vendimet merren në mënyrë të papritur pasi çdo gjë varet nga rekomandimet e Komitetit Teknik të Ekspertëve, duke iu referuar vendimin për mos hapjen e universiteteve.

“Nga 1760 shkolla që kemi në të gjithë shqiptarinë në 1100 shkolla, që do të thotë rreth 68% e të gjithë nxënësve e bëjnë mësimin me një turn, ndërkohë që pjesa tjetër e bën me dy, tre apo edhe katër turne në raste e shkollave që presin nxënës nga zonat e prekura nga tërmeti’, tha ministrja.

 

Më të lexuarat