BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Politike

"Veprim kriminal", denoncimi i deputetit Shehu: Si po shkatërrohet ambienti dhe turizmi në Gjirokastër

"Veprim kriminal", denoncimi i deputetit Shehu: Si po

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka sjellë në vëmendje denoncimin e tij në Kuvend, ku ka akuzuar ministren Mirela Kumbaro për shkatërrim të lumenjve Drino dhe Vjosa.

Ai theksoi se nuk mund te ketë Vjosë turistike e ambientaliste me mbeturina.

REAGIMI I SHEHUT

Denoncimi ne Kuvend!

Kumbaro, ministria e Ambientit dhe Turizmit, qe shkaterron ambjentin e turizmin ne Qarkun e Gjirokastres.

Deputetja shkateron lumenjte Drino dhe Vjosa duke lejuar te derdhen ne ato te gjitha ujrat e zeza te Qarkut; te Gjirokastres, Libohoves, Dropullit, Tepelenes, Memaliajt, Kelcyres e Permetit.

Nuk kane asnje mundesi perpunimi te tyre dhe te mbeturinave ne Qark.
Edhe i vetmi vend i vogel e qesharak perpunimi i mbetjeve ne Kelcyre, eshte ndertuar buze Vjoses duke i derdhur perseri aty.

Krim ambiental e turistik ky.

Nuk mund te kete Vjose turistike e ambjentaliste me fece e mbeturina.
Kumbaro, eshte shkaterruese edhe e pyjeve ne Qark.

Ka firmosur per shkaterrimi e nje pylli shekullor 80 ha Shtepenz- Uji i Ftohte.
Dhe shkaterrimi i atij pylli vazhdon….

Veprim kriminal edhe ky.

Shkaterrimi i natyres

o te thote jo vetem shkaterrimi i ambjentit, por dhe i turizmit.

Dhe pjese e ketij shkaterrimi barbar eshte vete Ministria e ambjentit e turizmit, deputete e atij Qarku.

Ndersa prokuroria vetem belbezon.

Shpresoj qe me se fundi ky denoncim ne Kuvend ta zgjoje nga gjumi ate.

Më të lexuarat