BREAKING NEWS

Zbulohet emri, kush është zyrtari i lartë që do të zëvendësojë ambasadoren Yuri Kim

Zbulohet emri, kush është zyrtari i lartë që do të
x
BREAKING NEWS

Kush do donte ta vriste Sali Berishën? Ervin Karamuço hedh dyshime të forta: Ekziston mundësia që Gerti Shehu të jetë përdorur nga...

Kush do donte ta vriste Sali Berishën? Ervin Karamuço hedh dyshime
x
BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me
x
BREAKING NEWS

Nisin procedurat për largimin e ambasadores Yuri Kim, zbardhet njoftimi i minutës së fundit

Nisin procedurat për largimin e ambasadores Yuri Kim, zbardhet njoftimi i
x
BREAKING NEWS

Parlamenti zviceran miraton marrëveshjen e rëndësishme me Shqipërinë

Parlamenti zviceran miraton marrëveshjen e rëndësishme me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Kreu i SPAK takim me zyrtarët e lartë të DASH

Çfarë po ndodh? Kreu i SPAK takim me zyrtarët e lartë
x
BREAKING NEWS

Nën hetim për pastrim parash, Gjykata e Posaçme merr vendimin e rëndësishëm Rezart Taçin

Nën hetim për pastrim parash, Gjykata e Posaçme merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

E TRISHTË/ Humbje e madhe për futbollin e vendit tonë! Shënoi emrin te rekordmenët e katërkëndëshit në botë, ndahet nga jeta parakohe legjenda e portës shqiptare (Emri+Foto)

E TRISHTË/ Humbje e madhe për futbollin e vendit tonë!
x

Politike

“Vetë Berisha do jetë negociator”/ Edi Paloka tregon për kandidatët në zgjedhjet lokale: Nga sot do nisim kontaktet me aleatët. Protesta? Janë marrë vendimet e duhura që…

“Vetë Berisha do jetë negociator”/ Edi Paloka tregon

Kreu i Këshillit Kombëtar të PD-së Edi Paloka deklaroi sot se do të nisin menjëherë kontaktet me aleatët për përcaktimin e kandidatëve për zgjedhjet lokale.

Pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar, Paloka tha se pas miratimit të rregullores për primare, do të vijojnë bisedimet me alaatët dhe se vetë kreu i PD-së z. Berisha do të jetë negociatori kryesor.

“Menjëherë pas sot meqenëse ishte procesi i miratimit të rregullores pengesë, do të fillojnë kontaktet me aleatët me të cilët do të bashkërendohet puna. Detajet se si do veprohet në rast se do të vendoset që aleatëve t’iu lihet një zonë e lirë, do të përcaktohen gjatë bisedimeve. Sot mbyllëm rregulloren, të gjitha këto do të përcaktohen në ditët në vazhdim. Besoj që vetë kryetari i PD do të jetë negociatori kryesor, z. Berisha”, tha Paloka.

I pyetur nëse është vendosur për aksionin opozitar dhe protestat, ai deklaroi se janë marrë vendimet e duhura.

“Është një çështje që ishte në rëndin e ditës, u diskutua dhe u morën dhe vendimet e duhura që ju do t’i merrni vesh në momentin e përshtatshëm”, tha Paloka.

Sa i përket bashkëpunimit me deputetët e tjerë të PD-së, ai tha se janë të mirëpritur.

“Deputetët e PD-së janë deputetë të PD-së kudo qofshin. Janë zgjedhur nga anëtarësia e PD-së. Janë të mirëpritur në çdo moment dhe sigurisht janë të barabartë me pjesën tjetër, nuk ka asnjë ndarje mes nesh”, u shpreh Paloka.