BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Politike

“Vetëm Luiz Ejlli e përmbys Ramën”/ Ish deputeti habit me deklaratën: Nuk janë burra shteti, por...

“Vetëm Luiz Ejlli e përmbys Ramën”/ Ish deputeti

Ish-deputeti Myslym Murrizi ndërsa ka qenë i  ftuar në “Zona Zero”, me gazetarin Thimi Samarxhiu ka folur në lidhje protestat e opozitës. Murrizi u shpreh se politikanët shqiptarë kanë qenë gjithmonë bashkë.

“Protesta është mjet presioni që të detyrojnë qeverinë që të japë dorëheqjen. Dorëheqjen e jep një njeri i moralshëm që pranon që ka shkel Kodin moral të karriges që përfaqson. Se në moralin personal, këta t’i çosh me shtëpi në Afganisan dhe prapë ndihesh i turpëruar. Aq të pistë janë në moralin e tyre personal, sa kanë pshtyrë në gojën e njëri-tjetrit dhe prapë kanë qeveris bashkë.

Po të kthehesh në retrospektivë, ça nuk kanë thënë, dhe jo politikisht, por personalisht e deri në familje dhe kanë qeveris me njëri-tjetrin.

… S’janë burra shteti, por janë burra ashtu…”, tha ndër të tjera Murrizi.

“Vetëm  Luizi mund ta përmbysë Ramën, t’i ftojë Luizi të dalin në protestë”, tha Murrizi për mungesën e protestave reale politike të opozitës.

Më të lexuarat