BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja me koronavirus janë shënuar 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të
x

Politike

"Vetëm të afrojnë ankthin, prangat, dhe fundin e tmerrshëm", Leter Maliqi tregon se çfarë e pret Ramën së shpejti

"Vetëm të afrojnë ankthin, prangat, dhe fundin e

Deputeti i opozitës së re, Lefter Maliqi ka sulmuar kryeministrit Rama për debatin mbi miratimin e reformës zgjedhore.

Maliqi i bën thirrje Ramës që të dorëzohet, me argumentin se nuk është i përjetshëm dhe të pranojë rrotacionin.

Ai shprehet se Ramën e pret humbja.

Postimi i plotë

Fletërrufe per Mao-n e Rilindjes...Ramzi dorezohu, s'je i perjetshem!Mos shih endrra se rotacioni eshte si qarkullimi i gjakut, jo si trompoza qe pesoi Gadafi. Ramzi po e peson si gomari i rraskapitur qe se donte askush me..Fikacak i pamoral, i trembur, peng i krimit.

Ke frike nga koalicionet? Pse ke frike nga humbja e sigurt qe te pret? Ku je ti trim qe ke aleance me shqiptaret, qe je cjerr neper media me aktrimin tend te peshtire? Nga kush ke frike per humbjen, nga koalicioni opozitar, nga zhgenjimi i socialisteve te ndershem , nga miqte e bashkpunetoret qe i shite, apo nga oligarket bandat qe te kane marre peng?

Ramzi po te ndodh si gomari i drobitur qe e hodhen ne pus dhe " miqte " e tij i hidhnin rere me lopata dhe i bertisnin " rrotullohu, rrotullohu" qe te shkundej rera e te dilte nga pusi., por e degjonte si "rotacion" dhe renkonte "ah me lane te mbytem qelbesirat".., por gomari me shume mundime doli nga pusi por duke renkuar ngordhi duke thene me ze te ulet; edhe ju qe me hodhet ne pus dhe me mbuluat me rere fatin tim dhe me keq do te keni... lopatat me rere ja hidhnin tao, liza, mamica,e ...f... dhe ne krye qendronte lali qe donte ta hiqte qafe sa me shpejt.. por dhe pandemiu i hidhte rere me grushta se bashku me miun....

I bej thirrje samarit mos te rrije me gomarin se po e peson si Maoceduni, ne vepren e vet “ Roli i PK kineze ne Revolucionin Boteror” tetor 1938; Mao Tse Tung shkruante; lideret politike ( komuniste) duhet te jene te shkrire me masat, te jene nxenes brenda tyre por ne te njejten kohe edhe mesues te tyre.

Mao E. (D)rama as me mesimdhenien e as me mesimnxenien s’ka lidhje; masat i sheh si dhe lideri kinez si turma te cilave thjesht duhet tu marresh c’te mundesh, t’i shtrydhesh e shtypesh der ne palce, por kurrsesi te jesh pjese e tyre apo tu mesosh gje.

Terhiqu Ramzi voto marreveshjen, leri djallezite frikacak, ske gare me opoziten parlamentare por ke gare me opoziten legjitime dhe me socialistet e shqiptaret e zhgenjyer nga tepsia, timoni yt, nga krimi, korrupsioni, droga, varferia, cpopullimi, papunesia, pasiguria, kap ja e institucioneve, paaftesia, papergjegjshmeria e Rilindjes tende si sekti me i keq kriminal.

Voto marreveshjwn historike te 5 Qershorit pa asnje ndryshim, lere aktrimin dhe perdorimin e disa deputeteve te tu dhe te opozites se re per ta bllokuar marreveshjen, mos bej trimin me nderkombtaret, opozitaret e Shqiptaret, se ste bejne trim as miliardat, pasurite e shqiptareve, as karrigia, as oligarket, as bandat. Ato vetem te afrojne me ankthin, prangat, dhe fundin e tmerrshem si cdo diktator.

Më të lexuarat