BREAKING NEWS

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh prapaskenat: Marrëdhëniet u normalizuan pas 20 muajsh, ja për çfarë ramë dakord!

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh
x

Politike

Vetëvendosje hidhet në veprim, bën njoftimin e rëndësishëm për hapat e mëtejshëm që do të ndërmarrë lëvizja

Vetëvendosje hidhet në veprim, bën njoftimin e

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti njoftoi se ditën e premte, më 12 qershor, do të zhvillohet një tubim në sheshin “Skënderbeu”, në Prishtinë.

Përmes një postimi në “Facebook”, Kurti tha se tubimi do të mbahet duke respektuar distancën sociale, duke qenë se është ende i lartë alarmi për koronavirusin.

“Tubim në Sheshin "Skënderbeu", të premten me 12 qershor

Në mbledhjen e sotme me Qendrat e Lëvizjes VETËVENDOSJE! diskutuam për shumë çështje politike dhe organizative. Nga data 10 qershor 2020 e deri më 17 qershor 2020 mbahet "Java e Lëvizjes", organizim yni ky tradicional i përvitshëm me aktivitete të shumta. Në veçanti Qendrat tona shprehën gatishmërinë dhe interesimin që 21-vjetori i çlirimit të Kosovës dhe 15-vjetori i VETËVENDOSJE!-s, të premten e ardhshme të 12 qershorit 2020, të shënohet me një tubim publik, duke e mbajtur distancën, në Sheshin 'Skënderbeu' në Prishtinë. Ndërkohë vazhdon mbledhja e nënshkrimeve të peticionit "Duam Zgjedhje!" anembanë Kosovës...”, shkroi Kurti në “Facebook”.

Më të lexuarat