Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vettingu në politikë/ Ish-presidenti Moisiu: Në fillim të realizohet vettingu në gjyqësor, s’jam dakort me bojkotin e opozitës

Postuar: 11/09/2018 - 09:34

Lidhur me propozimin e opozitës për vetting në politikë, ka reaguar ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu. Në një prononcim për News 24, ish-presidenti ka thënë se është dakort që vettingu në politikë të realizohet, por pasi të jetë realizuar vettingu në gjyqësor. 

Gjithashtu Moisiu ka komentuar edhe vendimin e opozitës për bojkot, për të cilin ka thënë se nuk është dakoryt, pasi sipas tij problemet zgjidhe në Kuvend dhe me bisedime.

Vettingu në politikë është i domosdoshëm, por në fillim të realizohet vettingu në gjyqësor. Pas vettingut në gjyqësor të realizohet ai i politikës. Unë nuk jam dakort me bojkotin e opozitës. Problemet zgjidhen në Kuvend dhe me bisedime.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 18:47

Një ditë pasi, gjykata e Durrësit nuk certifikoi mandatin e kandidates socialiste pët Durrësin, Valbona Sakos, e kundërta ndodhi me kandidatin e PS për Shijakun, Elton Arbana.
 

Postuar: 18/07/2019 - 18:40

Koordinatori i Partisë Demokratike për Qarkun Dibër, Enkelejd Alibeaj nga Dibra komentoi situatën

Postuar: 18/07/2019 - 18:38

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj ishte në Gjirin e Lalzit ditën e sotme në kuadër

Postuar: 18/07/2019 - 18:24

Ish-deputeti demokrat Tritan Shehu ka reaguar pas takimit të kryeministrit Edi Rama me presidenti

Postuar: 18/07/2019 - 17:51

Drejtori i kabinetit të PD-së, Dorjan Teliti i ftuar në studion e lajmeve në Ora News u shprehe s

Postuar: 18/07/2019 - 17:40

Analisti Besnik Mustafaj ka komentuar situatën politike në vend.

Postuar: 18/07/2019 - 17:33

Pas polemikave të përhapura në media për shkarkimin e tij nga posti që mban në Bankën e Shqipëris