Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Video/ 4 ditë nga zgjedhjet, Berisha mbledh plaçkat, merr avionin dhe largohet nga Shqipëria (Destinacioni)

Postuar: 27/06/2019 - 00:00

Kur jemi vetëm 4 ditë nga ‘vatra’ e nxehtë e 30 qershorit ish-kryeministri Sali Berisha ka ndërmarrë një udhëtim jashtë Shqipërisë. Ndërkohë që Partia Demokratike është në kulmin e betejës së saj politike, ku duket se po del e humbur pasi zgjedhjet e 30 qershorit do të zhvillohen sepse Kolegji Zgjedhor rrëzoi dekretin e Presidentit Ilir Meta.

Por duket se Lulzim Basha do ta drejtojë i vetëm 'revolucionin' anti-Rama, pasi  “babai” i tij politik, Sali Berisha është nisur në udhëtim.

Ish-kryeministri në një video të Gazeta SHQIP shihet duke u larguar nga Shqipëria me një avion të “Austria Airlines”.Destinacioni i kryerevolucionarit që donte me çdo kusht “kokën” e Ramës është Vjena, ku shkon shpesh për t’u relaksuar.Berisha ka mbledhur kështu plaçkat duke braktisur kauzën dhe protestuesit e PD, dhe po ikën urgjentisht për arsye të panjohura drejt kryeqytetit austriak.

Në video ish-kryeministri shihet se është i pashoqëruar nga askush dhe del nga një furgon, që duhet të jetë venë posaçërisht në shërbim të tij.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/07/2019 - 23:46

Duket se këtë verë nuk ka pushime për kreun e PD-së, Lulzim Basha pasi partia e tij la Kuvendin dhe bojkotoi zgjedhjet.

Postuar: 22/07/2019 - 23:23

Tre vjet pas miratimit të Reformës në Drejtësi, tashmë do kemi edhe një godinë që do e simbolizoj

Postuar: 22/07/2019 - 22:57

Zëdhënësi i presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi mohon të ketë pasur një takim sekret sot mes kreut

Postuar: 22/07/2019 - 22:42

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri publikoi një foto të një breshke në “Facebook”

Postuar: 22/07/2019 - 22:20

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma u shpreh se PD ka ndaluar vijimin e punës në Unaz

Postuar: 22/07/2019 - 22:13

Rumania mbylli Presidencën e BE-së, ndërsa ambasada e saj në Shqipëri organizoi një aktivitet ku

Postuar: 22/07/2019 - 22:10

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është ndaluar këtë të hënë me stru