BREAKING NEWS

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu nxjerr për herë të parë EMRAT: Do ketë prurje të reja!

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu
x

Politike

Basha i publikon videon Ramës dhe i tregon një tjetër dështim të madh të kryeministrit

Basha i publikon videon Ramës dhe i tregon një tjetër

Me anë të një postimi në rrjetin socia, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka nisur ditën sot me një tjetër dështim, sipas tij të qeverisë Rama. Bëhet fjalë për shpenzimet në sektorin e shëndetësisë.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha shkruan se Shqipëria renditet e fundit në Evropë për shpenzimet në shëndetësi.

“100 dështimet e Ramës në 8 vite. Cila është renditja e Shqipërisë për shpenzimet e shëndetësisë krahasuar me vendet e Evropës, shtron pyetjen Lulzim Basha.

Përgjigja: Shqipëria renditet e fundit në Europë për shpenzimet e shëndetësisë, 3.5 herë më pak se mesatarja”, thuhet në videon e publikuar nga Basha.

Më të lexuarat