BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur kandidatët përfundimtarë, shtyhet me dy orë, zbardhet arsyeja

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur
x
BREAKING NEWS

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17 kandidatë në zgjedhje? Ja të gjithë EMRAT e bërë publikë deri më tani

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17
x
BREAKING NEWS

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e subjekteve zgjedhore

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e
x
BREAKING NEWS

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më “gdhë” me 13 vite studime për shkollën e lartë, Ogerta Manastirliu dhe Ulsi Manja “magjistarë” të doktoraturave plagjiaturë, Lindita Nikolla mesatare mbi 5, Taulant Balla ka nisur gjimnazin 18 vjeç...

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më
x
BREAKING NEWS

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush janë 3 kandidat e propozuar për kryetar në Bashkinë e Tiranës

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës shqiptare: Duam kandidatë të pastër në zgjedhje, boll me shitblerje votash, të korruptuarit janë kërcënim për sigurinë e SHBA

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës
x
BREAKING NEWS

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me deklaratën shokuese dhe iu ‘pret’ shpresat shqiptarëve ilegal: Ndalojini dhe kthejini pasi janë të zgjuar dhe e manipulojnë sistemin kudo

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit Arben Ahmetajn, sekuestron vilat e bashkëjetueses dhe ish-gruas së tij në Hamallaj e Palasë, bllokohen fatura dhe sende personale, ish-ministri socialist në ankth

SPAK trondit Arben Ahmetajn, sekuestron vilat e bashkëjetueses dhe
x

Politike

VIDEO bëhet VIRALE/ Çfarë është NATO? Ervin Salianji lë nam, 'zihet ngushtë' dhe nuk di t'i përgjigjet: Meqë ma the...

VIDEO bëhet VIRALE/ Çfarë është NATO? Ervin Salianji

Në një intervistë me humoristin Ismet Drishti deputeti Ervin Salianji nuk ka ditur t’i përgjigjur një pyetjeje mjaft të thjeshtë : Çfarë është NATO?

Teka u pyet në hyrje të Kuvendit, Salianji nuk dha dot një përgjigjie të saktë për Organizatën e Traktatit të Atlantikut të Veriut, duke e emërtuar krejtësisht gabim.

Pjesë nga intervista:
Drishti (i zgjat mikrofonin): Një prononcim të shkurtër?…”
Salianji: Posi, me shumë kënaqësi, si ke qenë?
Drishti: Po ti të kishe ardhur në studio o burrë…
Salianji: Po më thuaj o vëlla!
Drishti: Një pyetje. Situata në Ukrainë duket pak si e vështirë, apo jo?
Salianji: Po me çështjet ndërkombëtare merret Rama…
Drishti: Po pra po, i ka rastis, me shans…Jemi vend me të drejta të plota i NATO-s dhe kjo, është meritë e PD-së?!
Salianji: S’ka diskutim! Edhe e Berishës! Thuaje dhe këtë.
Drishti: Po çfarë do të thotë NATO?
Salianji: Nata… NATO është aleanca transatlantike! Është anglisht. NATO, që është kombet, të cilat janë të bashkuara në një aleancë transatlantike.
Drishti: Po N, po A…?
Saliani: Po Nejshëll Atlantik….
Drishti: Jo Nejshëll!
Salianji: Po çfarë është?
Drishti: Është North Atlantic!
Salianji: Po mirë.
Drishti: Po O-ja tjetër?
Salianji: Po tani nuk… Meqë ma the…(ha ha ha)
Drishti: Ha ha ha!

Më të lexuarat