Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

VIDEO/ Kryeministri viziton familjet e prekura nga tërmeti në Tiranë

Postuar: 22/09/2019 - 18:30

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj kanë vizituar një familje në njësinë administrative numër 7 në Tiranë të prekur nga tërmeti i djeshëm.

Rama dhe Gjonaj thanë se po vizitojnë këtë familje, por edhe të tjerat sepse iu ka rënë çatia. Kreu i qeverisë deklaroi se do të dërgojnë këto anëtarë të familjes në Kovalishencë derisa të rindërtohet çatia e shembur.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2019 - 18:22

Në një intervistë për “Der Spiegel”, Presidenti i Serbisë, Vuçiç deklaroi se ka rënë dakord me Ramën dhe me Zaev, që kur të takojë presidentin Macron të diskutojë dhe për negociatat me dy vendet e Ballkani

Postuar: 22/11/2019 - 17:48

Zëvendës kryetari i LSI-së, Luan Rama, ka reaguar menjëherë pas deklaratës së Departamentit Ameri

Postuar: 22/11/2019 - 17:26

Presidenti Ilir Meta  ka paralajmëruar sot se do të mbajë në orën 18:30 një konferencë të ja

Postuar: 22/11/2019 - 17:18

Deputeti i opozitës parlamentare, Alban Zeneli  tha se, shtyrja dhe zvarritja e hetimit ndaj

Postuar: 22/11/2019 - 17:06

Gjatë takimit me Kryetarët e Bashkive, Ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi se F

Postuar: 22/11/2019 - 16:58

Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, shprehet pas tërheqjes së Besnik Muçit nga Gjykata Kush

Postuar: 22/11/2019 - 16:55

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ëshrë takuar me kancelaren e Gjermanisë, Angel