Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Video me liderët botërorë/ Zëdhënësi i Kryemadhit i shkruan Ramës: Duhet patjetër që…

Postuar: 12/07/2018 - 15:00

Është bërë e zakonshme që vëmendja e liderve politikë tashmë të fitohet dhe në rrjetet sociale, dhe kryeministri Edi Rama e ka shprehur këtë aftësi më së miri.

Së fundi nga samiti i NATO-s që po mbahej në Bruksel, ai publikoi një video ku shihej së bashku me liderë të tjerë botërorë duke ndjekur minutat e fundit të sfidës mes Kroacisë dhe Anglisë. Ndërkohë që një ditë më parë Rama ishte në Londër.

Pikërisht kjo rastësi ka bërë që në rrjet Rama të etiketohej si tersi i kombëtares angleze. Këtë gjë ja ka vënë në dukje përmes një komenti në rrjetet sociale zëdhënësi i LSI-së Shaban Sulçe.

‘’Duhet patjetër të shkoje në Londër, që të eleminohej dhe Anglia?!”, shkruan Sulçe në komentin e tij.

Rama dhe ‘’këmba e tij’’ e tersit ka qenë e pranishme në pothuajse të gjitha ndeshjet që Kombëtarja Shqiptare ka luajtur, duke bërë që prania e kryeministrit në stadium të shihet shumë me dyshim.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/11/2018 - 21:23

Presidenti Ilir Meta e ka dekretuar Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm.

Pas dekretimit të Sandër Lleshit Ministër të Brendshëm, ka reaguar edhe ish-deputeti i PD-së Astrit Patozi.

Postuar: 16/11/2018 - 21:23

I ftuar në "Zonë e Lirë" me Arian Çanin, presidenti Meta ka zbuluar arsyet pse kryemini

Postuar: 16/11/2018 - 21:20

I ftuar në emisionin ‘Zonë e Lirë’ me Arian Çanin, presidenti Meta ka folur edhe në l

Postuar: 16/11/2018 - 21:15

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” ka qenë i ftuar presidenti Ilir Meta, i c

Postuar: 16/11/2018 - 21:09

Pas lajmit se presidenti Meta ka dekretuar zyrtarisht emrin e Sandër Lleshit si Ministër i Brends

Postuar: 16/11/2018 - 21:01

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka dekretuar sot Sandër Lleshin si Ministër të Brendshëm, i pr

Postuar: 16/11/2018 - 20:47

Presidenti Ilir Meta e ka dekretuar Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm.