BREAKING NEWS

Çaj kamomili dhe livandë, kura e gjumit të patrazuar

Çaj kamomili dhe livandë, kura e gjumit të patrazuar
x
BREAKING NEWS

Fondet nga Rusia/ Mbyllet mbledhja e kryesisë së PD, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Fondet nga Rusia/ Mbyllet mbledhja e kryesisë së PD, ja
x
BREAKING NEWS

“Nëse nuk merren masa, të presim vetëm viktima”, Artan Hoxha ngre shqetësimin e madh për Shkodrën: Nuk është vetëm krimi!

“Nëse nuk merren masa, të presim vetëm viktima”,
x
BREAKING NEWS

Hetimet për kompleksin “Partizani”, ish-drejtuesi i Komandos FA përfundon në SPAK

Hetimet për kompleksin “Partizani”, ish-drejtuesi i Komandos FA
x
BREAKING NEWS

Skema e njëjtë e Ilir Metajt, si po kërkon të shpëtojë nga dosja e spiunit, njësoj siç ia hodhi paq me videon me zë dhe figurë të Dritan Priftit, ja prapaskenat

Skema e njëjtë e Ilir Metajt, si po kërkon të
x
BREAKING NEWS

"Suita, kushton 2700 dollarë në natë pa përfshirë..."/ Gazetari i njohur zbardh skandalin e fundit, zbulon sa kushtoi dhoma e Ramës në hotelin luksoz në Manhatan: Ishin vetëm ky dhe kryeministri i Marokut!

"Suita, kushton 2700 dollarë në natë pa
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Banda e Ilir Metës më ka kërcënuar me vrasje, ja dosja tjetër “përvëluese” për ish-presidentin që do të çoj në SPAK, shumë shpejt do të arrestohen dy kokat më të mëdha të politikës

Idajet Beqiri: Banda e Ilir Metës më ka kërcënuar me vrasje,
x
BREAKING NEWS

Kaos në Rusi, fillojnë komplotet për të rrëzuar nga pushteti Vladimir Putinin, dalin për herë të parë 8 emrat surprizë që mund të zëvendësojnë “Carin”

Kaos në Rusi, fillojnë komplotet për të rrëzuar nga
x

Politike

Video po bëhet virale me shpejtësi/ Tik Tok zbardh përgjigjen e Enver Hoxhës për Ilir Metën

Video po bëhet virale me shpejtësi/ Tik Tok zbardh përgjigjen e

Prej disa ditësh ka vijuar retorikën e tij me tone të forta kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, me paralajmërime, kërcënime dhe ultimatume të herë pas hershme.

Tre ditë më parë Meta shpërtheu me një fjalor aspak të përshtatshëm duke ngritur gishtin dhe duke treguar ‘forcën’. Meta deklaroi se ai është rritur në lagjen e Pazarit të ri, ku ”që të mos rriheshe me të gjithë çunat e lagjes duhet ti bije më të fortit dhe ta këpusje në mes”.


E këtë paralelizëm e hoqi edhe në politikë. Një video e Tik Tok po vazhdon të bëhet virale gjerësisht në rrjetet sociale. Ku në VIDEO pas kërcënimit të metës ku shprehet se " se i bie dhe e këpus në mes më të fortin", del në skenë menjëherë Enver Hoxha, ku i 'drejtohet' ish presidentit që “Ti të han m**i mu në by**”.

Duket që rrjeti më i përhapur i momentit Tik Tok ka zbardhur përgjigjen e duhur dhe të merituar të Enver Hoxhës për Ilir Metën.

Kujtojmë edhe deklaratën e Ilir Metës tre ditë më parë:
 “Si çun i Pazarit të Ri, dua t’i them çunit të Kristaqit, që edhe ai e di që unë këtë e kam mësuar nga “Pazari i Ri”, unë i bie më të fortit, ky nuk është më i forti, por bën si më i forti. E këpus në mes, që t’i duket Erioni Kolonjës gjigant. Edhe unë i bie vetë, s’ka nevojë, i bie me kënaqësinë më të madhe, i bie në emër të Shqipërisë”.

Më të lexuarat