Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

VIDEO/ Samiti i Ballkanit Perëndimor, Rama takon presidentin francez, Marcon

Postuar: 13/07/2017 - 09:36

Gjatë Samitit të Ballkanit Perëndimor në Trieste të Italisë, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me Presidentin e Francës Emmanuel Macron.

Lajmin e ka postuar vetë kryeministri në profilin e tij në rrjetin social, ku shkruan se qe me Macron, për “Europën që duam”.

"Në Trieste me Presidentin Emmanuel Macron, për Europën që duam, rajonin tonë si pjesë e saj dhe rrugën europiane të Shqipërisë ku po përgatisim një mandat reformash e negociatash me Bashkimin Europian"- shkruan Rama.

Edhe këtë herë kryeministri shqiptar ka spikatur me veshje të veçantë, pasi ajo çka bie në sy nga takimi i tij me Macron janë atletet e bardha Adidas të kombinuara bukur me kostumin e kollaren e kuqe.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10154945349066523/

 

 

 

 

 

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 10:38

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca i pranishëm në në konferencën për menaxhimin e pasurive të sekuestruara e të konfiskuara deklaroi se Europa do të vijojë të mbështesë Shqipërinë në hapat e saj në Drejtësi.

Postuar: 15/11/2019 - 10:24

Kuvendi i Shqipërisë ka përgatitur një projekt-rezolutë që ka nisur të diskutojë dhe pritet që të

Postuar: 15/11/2019 - 10:22

Seanca e sotme plenare pritet të jetë tepër e nxehtë pasi në të do të diskutohet projektrezoluta

Postuar: 15/11/2019 - 09:59

Në një konferencë për mediat, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj sëbashku me prokurorin italian

Postuar: 15/11/2019 - 09:20

Presidenti Ilir Meta duket se po hyn në luftë me të gjithë për të vonuar shkarkimin.

Postuar: 15/11/2019 - 09:15

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm udhëzimet për të gjithë ata që duan të bëhen