Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

VIDEO/Dalin emrat që shoqërojnë Ramën dhe Metën në koalicion

Postuar: 15/04/2017 - 10:46

Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë diskutuar sot në një tryezë në lidhje me zgjatjen e marrëveshjes mes tyre për një koalicion 4-vjeçar.  Ky takim është duke u zhvilluar në Hotel “Tirana”, por Rama dhe Meta nuk gjenden vetëm në këtë tryezë, e cila nënkupton më shumë se një takim mes dy kryetarëve. 

Konstatohet se Ilir Meta, kreu i Kuvendit dhe i LSI-së, ka qënë i shoqëruar nga ministrja, Klajda Gjosha. Por më pare, kanë mbërritur edhe Luan Rama dhe Petrit Vasili të cilët priten  të jenë pjesëmarrës në tryezë.

Kreu i PS-së dhe kryeministri Edi Rama ka mbërritur aty pas partnerit të tij të koalicionit. Pore dhe Gramoz Ruçi dhe Engjëll Agasi, kanë mbërritur para tij, që pritet të jenë të pranishëm në këtë tryezë.

Askush prej tyre nuk është prononcuar për mediat.

 

http://www.dailymotion.com/video/x1yysrz

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 15:12

Pas reagimit të kreut të PD-së Lulzim Basha për anulimin e misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, ka ardhur edhe përgjigjja e kryeministrit Rama.

Postuar: 26/06/2019 - 15:12

Katya Andrusz, Zëdhënësja e OSBE/ODIHR konfirmon se Këshilli i Europës nuk do të monitorojë zgjed

Postuar: 26/06/2019 - 15:10

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka bërë një parashikim shumë optimist dhe domethënës për atë që p

Postuar: 26/06/2019 - 15:08

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste dhe kreu i grupit parlamentar të kësaj partie, Taul

Postuar: 26/06/2019 - 14:46

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha gjatë një konference të jashtëzakonshme, tha se përgjimet e &lsquo

Postuar: 26/06/2019 - 14:27

Pas anulimit të misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, k

Postuar: 26/06/2019 - 14:18

Gent Cakaj, ministri i Jashtëm ka deklaruar se lajmi se KE ka anuluar delegacionin e tij për të v