BREAKING NEWS

Lajm fantastik nga spitalet COVID: Sot më shumë të shëruar se të prekur me koronavirus, ja 3 qytetet me numrin më të madh të infektimeve

Lajm fantastik nga spitalet COVID: Sot më shumë të shëruar
x

Politike

Vijon lufta me koronavirusin, Manastirliu jep lajmin e mirë

Vijon lufta me koronavirusin, Manastirliu jep lajmin e mirë

Ka disa ditë që vijon procesi i vaksinimit kundër koronavirusit në të gjithë territorin. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bën me dije se ditën e sotme do të nisë vaksinimi edhe në Korçë.

Ashtu si edhe në qytete të ndryshme, vaksinimi do të filloje me bluzat e bardha për të vijuar më tej me grup-moshat e rrezikuara.

“Sot nis vaksinimi edhe në Korçë dhe së shpejti përfundojmë vaksinimin e të gjithë bluzave të bardha. Shqipëria buzëqesh”, shkruan Manastirliu.

Më të lexuarat