BREAKING NEWS

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike? Kreshnik Spahiu bën parashikimin e BUJSHËM, zbërthen skenarin e ish-kryeministrit: Do ndodhë në shtator. Uroj që ambasadorja Kim të kuptojë këtë!

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike?
x
BREAKING NEWS

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’, zbulon për herë të parë fundin fatal që e pret Sali Berishën pas shpalljes ‘non grata’: Deklarata e Yuri Kim rrugë shpëtimi për Bashën, ja çfarë pritet

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë që ishin të ngujuar në kampin e ferrit ‘Al Hol’ në Siri, shoqërohen nga Rama dhe Çuçi (VIDEO)

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14
x

Politike

Vijon lufta për mposhtjen e koronavirusit, Manastirliu jep njoftimin e rëndësishëm

Vijon lufta për mposhtjen e koronavirusit, Manastirliu jep njoftimin e

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bën me dije 25 mijë mësues i kanë kryer të dyja dozat e vaksinës kundër koronavirusit.

Manastirliu shprehet se procesi i vaksinimit do të vijojë deri garantimin e një viti akademik të qëndrueshëm, ndërsa njofton se 42, 780 arsimtarë kanë marrë vaksinën për Covid.

“Më shumë mbrojtje për mësuesit dhe pedagogët, me vaksinimin masiv të atyre që përçojnë dije dhe vlera të pazëvendësueshme për brezat e rinj, për të garantuar qëndrueshmëri në vitin e ardhshëm akademik. 42,781 vaksinime janë kryer deri tani për arsimtarët.

Mbi 25 mijë mësues  i kanë kryer të dy dozat e vaksinës”, shkruan Manastirliu, bashkangjitur videos së publikuar në rrjetin social “Facebook.