Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Vishu si ushtarak dhe mbro institucionet", deputeti bën deklaratën e paparë: Më mirë të më djegin mua se sa parlamentin

Postuar: 23/05/2019 - 22:50

Aktori Laert Vasili i kërkoi kreut të partisë Konservatore, Kujtim  Gjuzi se nëse në 25 maj qytetarët sulmojnë intitucionet të dalë i veshur ushtarak dhe ti mbrojë ato.

Nga emisioni “360 Gradë” Gjuzi tha që më mirë protestuesit të djegin atë vetë sesa parlamentin.  

Pjesë nga biseda: 

Vasili: Unë jam djalë ushtarakësh dhe nëse sulmohet përsëri Kuvendi, Kryeministria, Institucionet unë nga ju pres i veshur ushtarak sikurse ju kam parë  të dilni dhe të mbroni institucionet. 

Gjuzi: Patjetër unë e kam bërë deklaratë në Parlament. 

Vasili: Jam shumë dakord me këtë. 

Kalaja: Me kë do luftojë ai se jam unë në protestë, me mdua do luftojë ai? 

Vasili: Nuk ta kanë fajin godinat. 

Malo: Zoti Gjuzi është aq i trim sa të vishet ushtarak dhe të mbrojë institucionet. 

Gjuzi: Unë e bëra deklaratën të enjten që kaloi, duke përjashtuar Berishën. Nëse dikush ka bërë mend që të vijë dhe të djegë parlamentin, më mirë Aulon Kalaja të vijë të më djegi mua sesa Parlamentin. 

Vasili: Kjo meriton duartrokitje për zotin GJuzi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 18:37

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe zëvendëskryeministri Erion Braçe ndoqën nga afër situatën në terren në zonën e Kasharit, ku është raportuar për disa familje të prekura nga lëkundjet e fuqishme të tërm

Postuar: 22/09/2019 - 18:30

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj kanë vizituar një familje në njësi

Postuar: 22/09/2019 - 18:15

Zv/ kryeministri Erjon Braçe premtoi se ditën e mërkurë qeveria do të miratojë një VKM e cila p

Postuar: 22/09/2019 - 17:56

Kreu i Partisë së Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u fut në Parlament disa muaj më parë, duke

Postuar: 22/09/2019 - 17:37

Përmes një postimi në Facebook, ish- deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari u shpreh se qeveria duh

Postuar: 22/09/2019 - 17:24

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka mbledhur të gjitha strukturat e posaçme të Drejtorisë së

Postuar: 22/09/2019 - 17:18

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka thirrur në një mbledhje urgjente Shtabin e Emergjencave në Bashkinë