BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Politike

Vizita e kryeministrit Rama në Kosovë, Milaim Zeka del me deklaratën e papritur: Sillu e pështillu prapë...

Vizita e kryeministrit Rama në Kosovë, Milaim Zeka del me

Pas vizitës që bëri sot kryeministri në Kosovë dhe mbështetjes që i dha Albin Kurtit për konfliktin me Serbinë, ka ardhur reagimi i fortë i gazetarit Milaim Zeka.

Nisur nga marrëdhëniet e tensionuara për ‘Open Balkan’ mes Ramës dhe Kurtit, Milaim Zeka shkruan se pavarësisht gjithçkaje kur ka nevojë kryeministri i Kosovës kërkon gjithmonë mbështetje tek Edi Rama.

“Sillu e pshtillu, prap te Edi Rama”, shkruan Milaim Zeka.

Këtë gjë e vuri në dukje gjatë fjalës së tij edhe vet Rama, i cili tha se vëllait të madh nuk ia dëgjon fjalën vëllai i vogël, por ky i fundit sa herë që ka probleme i drejtohet të madhit për ndihmë.

Vizita e kryeministrit Rama në Kosovë, Milaim Zeka del me