BREAKING NEWS

Mbledhja e Këshillit Kombëtar, zbardhet dokumenti, ja si do të organizohen primaret në PD

Mbledhja e Këshillit Kombëtar, zbardhet dokumenti, ja si do të
x
BREAKING NEWS

Çaj kamomili dhe livandë, kura e gjumit të patrazuar

Çaj kamomili dhe livandë, kura e gjumit të patrazuar
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i doktorit të Traumës/ “Ti më ndihmove, por unë të vras me gurë”, Lorenc Vangjeli: Nën maskat e policëve, portreti i çdo shqiptari mosmirënjohës

Arrestimi i doktorit të Traumës/ “Ti më ndihmove, por
x
BREAKING NEWS

Fondet nga Rusia/ Mbyllet mbledhja e kryesisë së PD, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Fondet nga Rusia/ Mbyllet mbledhja e kryesisë së PD, ja
x
BREAKING NEWS

“Nëse nuk merren masa, të presim vetëm viktima”, Artan Hoxha ngre shqetësimin e madh për Shkodrën: Nuk është vetëm krimi!

“Nëse nuk merren masa, të presim vetëm viktima”,
x
BREAKING NEWS

Hetimet për kompleksin “Partizani”, ish-drejtuesi i Komandos FA përfundon në SPAK

Hetimet për kompleksin “Partizani”, ish-drejtuesi i Komandos FA
x
BREAKING NEWS

Skema e njëjtë e Ilir Metajt, si po kërkon të shpëtojë nga dosja e spiunit, njësoj siç ia hodhi paq me videon me zë dhe figurë të Dritan Priftit, ja prapaskenat

Skema e njëjtë e Ilir Metajt, si po kërkon të
x
BREAKING NEWS

"Suita, kushton 2700 dollarë në natë pa përfshirë..."/ Gazetari i njohur zbardh skandalin e fundit, zbulon sa kushtoi dhoma e Ramës në hotelin luksoz në Manhatan: Ishin vetëm ky dhe kryeministri i Marokut!

"Suita, kushton 2700 dollarë në natë pa
x

Politike

Vizita e parë zyrtare e Presidentit Bajram Begaj shkakton polemika në Kosovë, kjo është partia që refuzoi ta takonte (ARSYEJA)

Vizita e parë zyrtare e Presidentit Bajram Begaj shkakton polemika në

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ndodhet për një vizitë dy ditore në Kosovë.

Kjo është vizita e tij e parë zyrtare që kur mori postin e Presidentit, më 24 korrik .Por me sa duket, vizita e Begajt në Kosovë ka shkaktuar polemika dhe nuk ka arritur që të bëjë bashkë politikën shqiptare.

Në agjendën e ditës së sotme të Presidentit ishim parashikuar takime me krerët e partive politike.

Kreu i Lëvizjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka refuzuar takimin me Presidentin.

Ai ka refuzuar ftesën e Begajt për t’u takuar në selinë e Kuvendit, duke pretenduar se ai duhet të shkonte në selinë e partisë së tyre.

“Lidhja Demokratike e Kosovës shprehë keqardhje për mosrealizimin e takimit zyrtar me Presidentin e ri të Shqipërisë, shkëlqesinë e tij Bajram Begaj; me rastin e vizitës së tij të parë në Kosovë. Për dallim nga krerët insitucional paraprak të Shqipërisë, Presidentët e shkuar, Kryeminisrin e tanishëm, e të tjerë kryeministra paraprak, Presidenti Begaj ka refuzuar të takojë LDK-në në selinë qëndrore të saj”, thuhet në një përgjigje nga LDK-ja.

Presidenti kishte kërkuar nga LDK që të takoheshin në ambiente të tjera. Por kjo e fundit e konsideron qasje të pazakontë refuzimin e Presidentin shqiptar për t’i takuar drejtuesit në zyrat e partisë.

Sakaq, Begaj ka takuar kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Ndonëse këto lloj takimesh zakonisht janë zhvilluar në selitë e partive respektive, Begaj ka kërkuar që të gjithë krerët e partive opozitare t’i takojë në Kuvend, Haradinaj e ka respektuar këtë kërkesë të kreut të shtetit shqiptar.

Edhe kreu i PDK-së, Memli Krasniqi i tha po ftesë së tij.

Në ditën e parë të vizitës, Presidenti u takua me homologen e tij, Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti si dhe kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca.

Vizita e parë zyrtare e Presidentit Bajram Begaj shkakton polemika në