Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar
x

Politike

Vizita e Ramës në Athinë, gazetari i njohur tregon si shkoi takimi dhe si e priti pala greke

Vizita e Ramës në Athinë, gazetari i njohur tregon si shkoi

Gazetari Artur Bibe ka dhënë detaje mbi takimin mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut grek Mitsotakis.

“Ky takim prodhoi pozitivitet. Rama sqaroi qëndrimin e tij, që marrëveshja mes dy vendeve mund të bëhet me një palë të treta, pra një vend mik. Ky vend mik mendohet të jetë Italia, pasi edhe pala greke ka thënë se marrëveshja me Italinë mund të merret si shembull.

Në këtë takim, Rama pati mundësinë të qartësonte qëndrimet e tij. Pala greke në deklaratat e tyre la të kuptohet që tashmë ata e konsiderojnë Ramën një palë të gatshme për negocim”- tha Bibe.