Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vizita e Ruçit, Ballës dhe Hajdarit në Holandë, ish-ministrja e Jashtme zbulon prapaskenat e takimit

Postuar: 23/05/2019 - 07:17

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Klajda Gjosha deklaroi se vizita e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi, kreut të grupit parlamentar socialist, Taulant Balla dhe deputetja demokrate Rudina Hajdari për lobim në Holandë janë shumë të vonuara.
 
"Ne vijmë sot dhe ju thoni se zoti Ruçi ka kryer një vizitë zyrtare shoqëruar nga kreu i grupit socialist dhe zonja Hajdari, por nuk duhet harruar se kjo është një vizitë shumë e vonuar. Dhe është një vizitë shumë e fortë pas shumë retorikave të forta që Shqipëria ka pasur me shetin e Holandës. Ku janë quajtur racista për diskutimin që ndodhi në Parlamentin Holandez.Në të njëjtën ditë që u diskutua për heqjen e vizave për Shqipëri është diskutuar për liberalizimin e vizave për Kosovën. Pra do të thotë që po të kishim të bënim me disa njerëz racistë nuk do votonin për Kosovën. Kërkesa e tyre erdhi nga Policia dhe Prokuroia e tyre," tha ajo në Ora News.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/06/2019 - 19:44

Ish-nënkryetar i Partisë Demokratike në Vlorë, Vilson Haxhiraj është shprehur se një nga fajtorët kryesor të situatës ku ndodhet vendit sot, është kreu aktual i PD-së, Lulzim Basha.

Postuar: 19/06/2019 - 19:37

Policia e Shkodrës shpërndau lajmin nëpërmjet gazetarëve lokalë se ish-deputeti Bardh Spahia isht

Postuar: 19/06/2019 - 19:35

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një paralajmërim të fortë në rrjetet sociale , ndërsa lajmë

Postuar: 19/06/2019 - 19:29

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka i ka dërguar një letër publike kryeministrit

Postuar: 19/06/2019 - 19:27

Mësohet se Partia Socialiste do të miratojë seancën e të enjtes një ashpërsim në Kodin Penal, nis

Postuar: 19/06/2019 - 19:16

Prezenca e OSBE-së i dënon me forcë sulmet e dhunshme të këtyre ditëve kundër organeve përgjegj

Postuar: 19/06/2019 - 19:11

Ish-deputeti demokrat, Gent Strazimiri, duke komentuar situatën e fundit në vend, ku Bashkitë kan