Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vizita e Sekretarit Kerry, Reuters: Ndodhet në Shqipëri për të inkurajuar reformat anti-korrupsion

Vizita e Sekretarit Kerry, Reuters: Ndodhet në Shqipëri për të inkurajuar reformat anti-korrupsion

Postuar: 14/02/2016 - 11:23

Mediat e huaja kanë pasqyruar sot vizitën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry. Prestigjiozja “Reuters” me titullin “ “Kerry në Shqipëri për të inkurajuar reformat e anti-korrupsionit”, i ka kushtuar një shkrim kësaj vizite. 
 
“Parlamenti në Tiranë është duke shqyrtuar  disa  reforma, të mbështetur edhe nga Perëndimi, që përfshin një njësi të re anti-korrupsion, e modeluar sipas Byrosë Federale të Hetimeve të SHBA-së”, thuhet në shkrimin e Reuters.
 
Më tej prestigjiozja shkruan se “Shqipëria ka marrë nga SH.B.A. ndihma të qëndrueshme ekonomike, duke përfshirë 20 milionë $  për të reformuar gjyqësorin dhe zbatimin e ligjit”.
 
Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry mbërriti në Shqipëri të dielën për të inkurajuar liderët e vendit për të përfunduar reformat e anti-korrupsionit që mund të përmirësojnë mundësitë e anëtarësimit të vendit në Bashkimin Evropian.
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 23:59

Ditën e sotme kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi një takim me mediat për të folur lidhur me ngërçin e Gjykatës Kushtetuese.

Postuar: 15/11/2019 - 23:07

 Prej 7 ditësh Agim Kajmaku, ish-kryetar i bashkisë së Vorës është në kërkim nga policia, nd

Postuar: 15/11/2019 - 22:22

Ish ministri Ditmir Bushati është duke kryesuar misionin vëshgues të OSBE në zgjedhjet parlamenta

Postuar: 15/11/2019 - 22:01

Kryetarja e Bashkisë Shkodër në detyrë,  Voltana Ademi e ftuar në emisionin “Pa protok

Postuar: 15/11/2019 - 21:59

Arta Vorpsi, kandidatja e cila ishte e para në listën për vakancën e shpallur nga Kreu i Shtetit,

Postuar: 15/11/2019 - 21:48

Kryetarja e Bashkisë së Shkodërës në detyrë Voltana Ademi e ftuar në emisionin 'Pa Protokoll&

Postuar: 15/11/2019 - 21:14

Partia Demokratike ka marrë në mbrojtje Ilir Metën, në debatin që po zhvillohet për emërimet në G