BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit
x
BREAKING NEWS

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e rëndësishëm dhe tregon çfarë pritet: Kemi frikë nga…

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e
x
BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x

Politike

Vjen lajmi FANTASTIK! Komisioneri Europian tregon çfarë pritet të ndodhë së shpejti ku do përfitojë drejtpërdrejt Shqipëria: Arritje e madhe!

Vjen lajmi FANTASTIK! Komisioneri Europian tregon çfarë pritet

Komisioneri Europian Oliver Varhelyi ka mbajtur një konferencë të përbashkët me kryeministrin Rama në kuadër të Samitit të Liderve të Ballkanit.

“’Do të ketë gjëra më të mëdhaja, qytetarët të lëvizin me karta identiteti. Ne jemi të gatshëm që të rikonfimojmë angazhimin tonë që e kemi vënë në tryezë me investimet tona. Ky plan nuk ka për të funksionuar nëse rajoni nuk funksionon si i tërë. Nuk ka kuptim për të punuar më shumë për këto hekurudha nëse trevat do të hasin vështirësi. Nëse do të ketë 600 certifikata për mallrat. Plani do të jape rezultat nëse ky rajon do të punë. Lajmi që unë solla është se ne kemi një marrëveshje ne BE për financimin e këtij plani, e kemi arritur me Këshillin dhe PE për programin IPA 3. Do të jetë mekanizëm me anë të cilit do të financohet plani. Në duam që të fillojmë sa më shpejt me këtë plan. Ne po hymë në këtë muaj që është dhe kritik. Ne në BE dëshirojmë që të organizoehn konferenca ndërqeveritare, duam që të organizohen dy konferencat e para me Shqpëribë dhe Maqedoninë. Ky muaj, vit do të jetë muaji i Ballkanit perëndimor”, u shpreh Varhelyi.

Rama: Kemi një lajm të mirë për ne, por po ia lë komisionerit që ta thotë.

Oliver Varhelyi: Këta udhëheqës kanë bërë përparime. Duhet të arrijmë atje ku duam deri në korrik. Ne po shikojmë edhe rezultatet e para. Është marrëveshja pa tarifa roaming në të gjithë Ballkanin Perëndimor. Është një arritje shumë e madhe. Do të ketë gjëra të tjera si lëvizja vetëm me karta identiteti, njohja e diplomave dhe heqja e lejes për punë.