BREAKING NEWS

Ndryshojnë masat anticovid! Zbulohet vendimi më i ri i Komitetit të Ekspertëve: Duke nisur nga nesër do të...

Ndryshojnë masat anticovid! Zbulohet vendimi më i ri i Komitetit
x

Politike

Vjen lëvizja që nuk pritej/ Basha bën ndryshimin në minutat e fundit, kush është ish-deputeti dhe emri i njohur demokrat që u riktheu pasi mbrëmë u la jashtë listave

Vjen lëvizja që nuk pritej/ Basha bën ndryshimin në minutat

Partia Demokratike ka bërë një lëvizje të papritur në minutat e fundit. Në garën e deputetëve është rikthyer emri i demokratit, Luçiano Boçi.

Ajo që vihet re në listë zyrtare në ndryshim me listën paraprake të bërë publike është përfshirja e ish-deputetit Luçiano Boçi në vendin 7-të në Elbasan.

Boçi fillimisht është lënë jashtë garës elektorale, por me sa duket pas diskutimeve intensive në strukturat e PD-së është parë e arsyeshme përfshirja e tij në listë.

Kujtojmë se 10 janë emrat e deputetëve nga grupi i 2017, që janë larguar nga Lulzim Basha duke u zëvendësuar nga prurje të reja janë:

Romeo Gurakuqi, Lorenc Luka, Halim Kosova, Xhemal Gjunkshi, Florion Mima, Endri Hasa, Genc Pollo, Hekuran Hoxhalli, Klevis Balliu, Andon Frrokaj.

Vjen lëvizja që nuk pritej/ Basha bën ndryshimin në minutat

Vjen lëvizja që nuk pritej/ Basha bën ndryshimin në minutat

Vjen lëvizja që nuk pritej/ Basha bën ndryshimin në minutat