BREAKING NEWS

E trishtë/ I shtruar prej ditësh në spital, COVID-19 i merr jetën ish-ushtarakut të lartë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ I shtruar prej ditësh në spital, COVID-19 i merr
x

Politike

Vjen reagimi që nuk pritej/ Djali i Sokol Olldashit jep mesazhin e fortë: Mos e shkelni gjakun e paraardhësve tanë

Vjen reagimi që nuk pritej/ Djali i Sokol Olldashit jep mesazhin e

Në një reagim në Facebook, Glauk Olldashi shkruan se në qofte se nuk bashkohemi, gjaku e lotët tanë e i paraardhësve tanë do shkelet.

Djali i deputetit të ndjerë, Sokol Olldashi, Glauk Olldashi ka reaguar për protestën e nesërme të opozitës, duke bërë thirrje që të gjithë të bashkohen.

 “Të kërkosh pacënueshmërinë e lirisë së votës do të thotë të kërkosh respektimin e sistemit demokratik, në themelet e të cilit qëndron kontributi i të gjithë demokratëve, që ditën të rrëzonin sistemin më të egër totalitar. Krimi më i madh që na ka bërë kjo qeveri është vjedhja e idealit. Dhe, në qofte se nuk bashkohemi, gjaku e lotët tanë e i paraardhësve tanë do shkelet! Në vitet ‘90, Shqiptarët jetonin në skamje, ama diskutohej dhe luftohej për ideale. Sot diskutohet vetem mirëqenia personale dhe idealet janë harruar. Dua t’i bëj thirrje të gjithe shqiptarëve, të mëdhenj e të vegjël, të majtë e të djathtë: të harrojmë ndasitë e të bashkohemi për veten tonë, për familjet tona e për Shqipërinë tonë!”, shkruan Glauk Olldashi.

Kujtojmë se nesër opozita e bashkuar do të zhvillojë protestën e saj të 10-të kombëtare ku kërkon largimin e Edi Ramës. Partitë  opozitare do të mblidhen para kryeministrisë në orën 20:00 në një tubim që nuk dihet sa mund të zgjasë.