Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vlora hap dyert për turistët, Rama publikon pamjet dhe jep mesazhin domethënës

Postuar: 19/05/2019 - 10:16

Edhe pse temperaturat janë shoqëruar me luhatje të vazhdueshme, qyteti i Vlorës ka shpejtuar për të hapur “derën” e sezonit turistik për vizitorët e huaj dhe ato vendas.

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar në “Facebook për hapjen e sezonit, ndërsa ka shpërndarë edhe videon e festimeve. Ai uron të gjithë qytetarët shqiptarë për një të diel të këndshme.

Edhe  ditë më parë kryeministri i vendit ka theksuar se synimi dhe objektivi i qeverisë së tij është që të shtojë numrin e turistëve në vendin tonë si një shans ky i shkëlqyer, për të rritur ekonominë e vendit.

Shefi i qeverisë ka shtuar se kriza politike dhe gjendja e krijuar nga protestat e opozitës po kërcënojnë  industrinë e turizmit, tregues ky që sipas tij vërehet tek ulja e pronotimeve nga turistët e huaj.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/06/2019 - 19:27

Mësohet se Partia Socialiste do të miratojë seancën e të enjtes një ashpërsim në Kodin Penal, nismën me anë të së cilës synon të ndëshkojë personat që do të cenojnë procesin elektoral të 30 qershorit e artikuluar kjo

Postuar: 19/06/2019 - 19:16

Prezenca e OSBE-së i dënon me forcë sulmet e dhunshme të këtyre ditëve kundër organeve përgjegj

Postuar: 19/06/2019 - 19:11

Ish-deputeti demokrat, Gent Strazimiri, duke komentuar situatën e fundit në vend, ku Bashkitë kan

Postuar: 19/06/2019 - 19:02

Pas ultimatumit të dhënë ditën e djeshme nga Bashkia e Vaut të Dejës, disa punonjës të administra

Postuar: 19/06/2019 - 18:53

Kreu i PAA-së, Agron Duka i është drejtuar me një letër kryeministrit Edi Rama, ku i kërkon që të

Postuar: 19/06/2019 - 18:50

Pak kohë më parë studiuesi Taulant Muka publikoi një foto të diplomës së kreut të Bashkisë së Tir

Postuar: 19/06/2019 - 18:37

Sulmet e përfaqësuesve të LSI-së ndaj ndërkombëtarëve nuk kanë të sosur.