Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Vodhi 385 milionë euro”, Lulzim Basha i nxjerr videon kryeministrit Rama

Postuar: 15/09/2019 - 20:10

Kryedemokrati, Lulzim Basha, me anë të një postimi në rrjetet sociale ka hedhur sërish akuza ndaj qeverisë dhe ndaj kryeministrit Edi Rama. Basha në mesazhin e tij ditën e sotme është ndalur tek shërbimi shëndetësor që sipas tij nuk është falas ashtu siç premtoi kryeministri Rama, por nëpërmjet këtij sektori janë vjedhur 385 milion euro.

Basha më pas vijon duke thënë se sot shqiptarët paguajnë më shumë për shëndetësinë dhe në spitale mungojnë ilaçet bazë dhe në farmaci tregtohen ilaçe të skaduara.

Mesazhi i Bashës

"Premtoi shëndetësi falas por bashkë me oligarkët vodhi 385 milionë euro. Sot shqiptarët paguajnë më shumë për shëndetësinë por në spitale mungojnë ilaçet bazë dhe në farmaci tregtohen ilaçe të skaduara. Ndërsa njerëzit dergjen pa shërbim nëpër spitale me kushte mizerabël, artisti i vjedhjes dhe mashtrimit përdor pushtetin për pasurim dhe qejfe personale.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 21:06

Eurodeputetja me origjinë nga Shqipëria, Arba Kokalari, ka dhënë mbështjen e saj të plotë në hapjen e negociatave për Shqipërinë.

Postuar: 14/10/2019 - 20:40

E ngarkuara me punë e SHBA-ve në ambasadën amerikane në Tiranë Leyla Moses Ones  foli në cer

Postuar: 14/10/2019 - 20:33

Deputeti i grupit Parlamentar Halit Valteri i drejtohet Kryetarit të Kuvendit duke thënë se tërhi

Postuar: 14/10/2019 - 20:23

Kryedemokrati Lulzim Basha, i ftuar në 10 vjetorin e themelimit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Z

Postuar: 14/10/2019 - 20:04

Pasi deklaruan ndryshimin e kryetarit të grupit dhe reagimit të Rudina Hajdarit për të kundërtën,

Postuar: 14/10/2019 - 19:52

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu si rrallë ndonjëherë ka folur në “Ftesë në 5&r

Postuar: 14/10/2019 - 19:27

Deputetja, Rudina Hajdari ka reaguar pas lajmit se është shkarkuar nga posti i kryetares së Grupi