BREAKING NEWS

Plas keq në protestë/ Gjakoset ish kryeministri Sali Berisha, bie përtokë pasi qëllohet me... (VIDEO)

Plas keq në protestë/ Gjakoset ish kryeministri Sali Berisha, bie
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE nën kërcënimin e protestuesve të Sali Berishës dhe Ilir Metës, thirrje për të dalë me dhunë në “Dëshmorët e Kombit”

Samiti i BE nën kërcënimin e protestuesve të Sali
x
BREAKING NEWS

Blindohet vendi/ Sa i sigurt është samiti? Ervin Karamuço zbardh prapaskenat: U pikas një makinë e dyshimtë, u zhduk shumë shpejt. Ka pasur sinjale...

Blindohet vendi/ Sa i sigurt është samiti? Ervin Karamuço
x
BREAKING NEWS

Pas presionit të BE, SPAK vihet në lëvizje për të ngelurit në veting, GJKKO merr të pandehur ish-anëtarin e Gjykatës së Lartë, akuzohet për deklarim të rremë pasurie

Pas presionit të BE, SPAK vihet në lëvizje për të
x
BREAKING NEWS

“Një mundësi e madhe”/ Joseph Borrell në samitin e BE-së në Tiranë zbardh detajet për dialogun e rëndësishëm: Që dje kanë në tryezë propozimin...

“Një mundësi e madhe”/ Joseph Borrell në samitin e
x
BREAKING NEWS

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit dhe rëndon pozitat e Alqi Bllakos, ish-deputeti akuzohet për korrupsion dhe shpërdorim detyre, ja si u përlanë 4 milionë euro me punë të pabëra

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit dhe rëndon pozitat e
x
BREAKING NEWS

Erion Braçe plas skandalin në Parlament, një deputet zotëron 110 hektarë tokë në Divjakë dhe ka ndërtuar pallat brenda parkut, Kumbaro e akuzon se e ka firmosur ai VKM

Erion Braçe plas skandalin në Parlament, një deputet
x
BREAKING NEWS

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet' në media deklarata e fortë e Edi Ramë mëngjesin e sotëm, mediat e Athinës me zjarr ndaj kryeministrit para takimit me Mistotakis

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet'
x

Politike

Vrasja e 20 civilëve nga rusët në Bucha, reagon ministrja Xhaçka: Kjo është natyra kriminale e regjimit rus

Vrasja e 20 civilëve nga rusët në Bucha, reagon ministrja

Ministrja e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, ka reaguar pas sulmit brutal të forcave ruse në qytetin e Ukrainës, Bucha, ku mbetën të vrarë 20 persona.

Përmes një reagimi në twitter, Xhaçka dënon ashpër sulmin, duke theksuar se këto janë dëshmi të qarta të dhunës ruse mbi popullsinë civile.

Ajo thekson se bota duhet të reagojë menjëherë dhe të ndalë sa më parë këto krime.

REAGIMI: 

Të tmerruar nga dëshmitë e ???????? mizorive të ushtrisë që dolën nga Historitë e përdhunimeve dhe shkatërrimit tronditës të qyteteve të tëra janë aktakuza më e qartë e natyrës së vërtetë kriminale të regjimit ????????.

Bota duhet të veprojë! Si anëtare e #UNSC & #GoF of Açountability for Ukraine ????????, Shqipëria ???????? do të punojë me aleatët dhe partnerët në mënyrë që këto krime të evidentohen dhe hetohen siç duhet.

 

Më të lexuarat