BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të Tiranës, ja lista e plotë

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të
x
BREAKING NEWS

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit të Tiranës, SPAK firmos 15 urdhër arreste, zbulohen emrat

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit
x
BREAKING NEWS

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është sponsori i fuqishëm që fshihet pas aksionit të tij që pritet të tronditë themelet e “Trekëndëshit të Bermudës”

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është
x
BREAKING NEWS

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në ’97, roli i Pandeli Majkos, Rexhep Mejdanit, Bashkim Finos e Namik Dokles dhe telefonata “përtej Adriatikut” që ndryshoi rrjedhën e ngjarjeve, Gjon Bruçi zbardh anën e errët të Saliut

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x

Politike

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Manjani: E ngjashme me 21 janarin! Eksperti i sigurisë bën paralajmërimin e fortë: Duke i lënë hetimet të zvarritura, do të kemi diçka të radhës

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Manjani: E ngjashme me 21 janarin! Eksperti i

Eksperti i Sigurisë Publike, Fabian Zhilla ka folur në emisionin “Në Shënjestër” në lidhje me vrasjen e Pjerin Xhuvanit ku tha se për t’u hetuar kërkon një hetim më të specializuar.

“Ngjarje që përfshijnë politikën e bëjnë të vështirë hetimin e çështjes. Elbasani ka prokurorë të respektuar, po kjo nuk ka lidhje duhet një ndihmë më e specializuar për të zgjidhur një kancer të shoqërisë shqiptare. Duke i lënë të zvarritura, do të kemi patjetër diçka të radhës. Ndaj në botën e qytetëruar këto raste trajtohen mirë, tha Zhilla.

Gjatë bisedës në studio, Ylli Manjani tha se kjo çështje ka mbetur pa u zbardhur pasi sipas tij politika nuk ka treguar interes.

Më tej ai shtoi se vrasja e Pjerin Xhuvanit, është e ngjashme me 21 janarin.

Manjani: Dukshëm nuk ka interes. Politika po të kishte interes në këtë çështje do duhet të stimulonte një hetim më të thelluar. Kjo është e ngjashme me 21 janarin si ngjarje. Që nga urdhri , si u dha, nga kush u dha. Të gjithë ata persona duhet të ishin , tek lista e atyre që gjykata t’i thërrasë.

Moszbardhja e kësaj ngjarjeje do të rëndojë mbi fushata zgjedhore ?

Manjani: Shpresoj që shqiptarët të jenë mjaftueshëm të zgjuar dhe nuk kanë përse të përplasen me dhunë për arsye për politikë. Të vritesh sot me dikë për politikë nuk ia vlen. Jeta është shumë më e rëndësishme, por ky episod i pazbardhur është një njollë shumë e rëndë.

Më të lexuarat